POLECAMY

Brak pokarmu-pobudzanie laktacji

Mój synek ma 10 dni. Próbuję karmić go piersią, ale już w szpitalu musiał być dokarmiany. Rozgrzewam piersi ciepłym okładem zgodnie z zaleceniem położnej, ale wypływa z nich kilka kropel.

Brak pokarmu-pobudzanie laktacji

Mój synek ma 10 dni. Próbuję karmić go piersią, ale już w szpitalu musiał być dokarmiany. Rozgrzewam piersi ciepłym okładem zgodnie z zaleceniem położnej, ale wypływa z nich kilka kropel. Próbowałam odciągać pokarm laktatorem, ale efekt był taki sam. Synek ładnie ssie, ale po chwili się denerwuje, a ja już nic nie mogę z piersi wycisnąć. Czy oznacza to brak pokarmu? Czy jest szansa na naturalne karmienie?

Ewa

W tej sprawie „chcieć to móc”. Przede wszystkim ważna jest technika karmienia- prawidłowe przystawienie dziecka do piersi. Dziecko musi odpowiednio uchwycić brodawkę wraz z otoczką. Jeśli złapie tylko brodawkę poleci kilka kropelek mleka i dodatkowo brodawka będzie poraniona. Proszę skorygować technikę karmienia- poczekać aż synek szeroko otworzy usteczka i dopiero podać pierś. Na produkcję mleka wpływa częste przystawianie dziecka do piersi i prawidłowe ssanie. Na pobudzenie laktacji może pani przyjmować Lactinatal- kapsułki dla mam karmiących. Warto pić herbatkę z kopru włoskiego lub anyżu.

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 miesiące temu
Ja w szpitalu też miałam na początku problemy musiałam ściągac laktatorem i pic prolaktan prenalen i wtedy jakoś poszło. Karmię już 8 miesiąc cieszę że się na poczatku nie poddałam wiadomo karmenie nie jest łatwe ale czego ie robi się dla dziecka:)