Brak okresu

Pół roku temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i od tamtego czasu staramy się z mężem o dziecko. Miesiączka po tabletkach okropnie się mi rozregulowała, przesuwała mi się co miesiąc o ok. tydzień. W styczniu powinnam dostać ok. 14 jednak miesiączki nie ma, robiłam już dwa testy i wyszły negatywnie.
Brak okresu

Pół roku temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne i od tamtego czasu staramy się z mężem o dziecko. Miesiączka po tabletkach okropnie się mi rozregulowała, przesuwała mi się co miesiąc o ok. tydzień. W styczniu powinnam dostać ok. 14 jednak miesiączki nie ma, robiłam już dwa testy i wyszły negatywnie. Nie wiem co robić, jak zajść w ciążę, tak bardzo pragniemy dziecka i nie wychodzi nam to.

Martyna123
Cierpliwości, na razie jeszcze nikt nie kwalifikuje się do leczenia. Wiem, co państwo czujecie z powodu tego, że się nie udaje, ale żeby mówić o niepłodności trzeba współżyć przez rok bez stosowania antykoncepcji. Więc proszę być dobrej myśli i próbować dalej. Tak naprawdę mówi się, że po odsunięciu antykoncepcji powinno się odczekać około3-6 miesięcy i dopiero podjąć starania o ciążę. Ma to związek z tym, że tabletki antykoncepcyjne hamują owulację, ale również powodują zmiany w błonie śluzowej macicy. Czasami z tej przyczyny zarodek może mieć trudności z zagnieżdżeniem na ścianie macicy (jeśli dojdzie do zapłodnienia zaraz po odstawieniu tabletek i może wtedy grozić poronienie). Do regeneracji błony śluzowej dochodzi w ciągu kilku cykli menstruacyjnych.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 lat temu
Witam Mam problem ostatni raz miałam okres 13 marca do tej pory nie mam żadnych objawów abym miała dostać. Robiłam już dwa razy test i każdy wyszedł negatywnie. Nie wiem co mam robić czy to jest ciąża czy może objawy jakiejś choroby.
/10 lat temu
TEZ STARAM SIE O DZIDZIUSIA OD PARU NASTU MIESIECY NARAZIE PRZYJMUJE PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE LEKARZ TWIERZDZI ZE PO PLASTRACH MOGE SZYBCIEJ ZAJSC W CIAZE GDYZ MOJ ORGANIZM JEST BARDZO MLODY BO MAM 22 LATA.ZYCZE POWODZENIA W STARANIU SIE