Brak miesiączki w okresie karmienia

Na imię mam Katarzyna Chlubicka. Mam 25 lat i jestem mamą wspaniałej trójki dzieci. Najmłodsze ma teraz już 8 miesięcy. Karmię ją jeszcze piersią. Do tej pory miałam regularne miesiączki- ostatnią miałam regularną 25.lutego tego roku do 1.03 albo 3.03.
/ 09.05.2011 12:16

Brak miesiączki w okresie karmienia

Na imię mam Katarzyna Chlubicka. Mam 25 lat i jestem mamą wspaniałej trójki dzieci. Najmłodsze ma teraz już 8 miesięcy. Karmię ją jeszcze piersią. Do tej pory miałam regularne miesiączki- ostatnią miałam regularną 25.lutego tego roku do 1.03 albo 3.03. Następną miałam od 30.03 do 4.04 lub 6.04 i dziś 7.05 2011 mija 39 dni odkąd nie mam miesiączki. Robiłam już 3 testy ciążowe i każdy nie wykazał ciąży. Czy to możliwe, że podczas karmienia piersią miesiączka może nawet do 40 dnia nastąpić lub po 40 dniach?

Kasia

Na zatrzymanie miesiączki może mieć wpływ przemęczenie, zmiana klimatu, stres. Jeśli w pani przypadku zaistniała sytuacja, która nakazuje podejrzewać ciążę to na pierwszym miejscu trzeba ją potwierdzić lub wykluczyć. Wiem, że wykonała pani trzy testy i ich wyniki są negatywne. Jeśli zostały wykonane po terminie spodziewanej miesiączki w kilkudniowych odstępach to raczej nie jest to ciąża. Jeśli były wykonane przed terminem mogły ciąży nie wykryć, wówczas należałoby test powtórzyć. W okresie karmienia piersią ze względu na gospodarkę hormonalną miesiączka może być nieregularna. Proszę poczekać na miesiączkę a przypadku jej braku udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie