POLECAMY

Brak miesiączki

Dzień dobry, ostatnią miesiączkę miałam w połowie grudnia 2008, dziś jest 18 kwietnia 2009. Robiłam testy, 2. wynik negatywny.
Brak miesiączki

Dzień dobry, ostatnią miesiączkę miałam w połowie grudnia 2008, dziś jest 18 kwietnia 2009. Robiłam testy, 2. wynik negatywny. Mam 24 lata, jestem mężatką i kochamy się z mężem bez zabezpieczenia, mam zaparcia i prawie cały czas uczucie pełnego brzucha. Przez te pół roku dużo przytyłam, to znaczy jakieś 10 kilo, pracuję na nocne zmiany od prawie 2 lat, 5 dni pracujących i 2 dni wolne. Nie wiem, co o tym myśleć, stresuję się tym problemem - poszłabym do swojego ginekologa, lecz nie mogę, ponieważ przebywam za granicą, a w Polsce dopiero będę w maju pod koniec, bardzo proszę o odpowiedź, jaka może być tego przyczyna.

Kasia

Jeśli to nie ciąża, to wygląda to na zaburzenia hormonalne. Może to mieć związek ze zmianą trybu życia – zmiana klimatu, praca w nocy (organizm nie jest jakby przyzwyczajony do takiej zmiany). Nic nie mogę poradzić jak tylko wizytę u ginekologa - bo myślę, że będzie konieczne przyjmowanie leków w celu wywołania miesiączki, a także dokładne badanie, które określi, jaka jest przyczyna tych zaburzeń. Przyczyną braku miesiączki może być np. choroba ogólnoustrojowa, choroby gruczołów wewnętrznego wydzielenia itd.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
przepraszam że przeszkadzam w rozmowie ale wraz z moją dziewczyną mamy podobny problem. ostatnią miesiączkę miała 2 kwietnia i do tej pory nie pojawia się następna. cykle ma najczęściej regularne, chociaż już kilka razy zdarzyło się że okres jej się spóźniał. raz nawet przez dwa miesiące miała tylko jeden okres. nie współżyliśmy ze sobą, ale ostatnio(24 kwietnia) "bawiliśmy się" tzn. byliśmy pod kołdrą(ja bez gaci, ona w) i robiliśmy sobie nawzajem to co robi się w takich sytuacjach. fakt, że "wybuchnąłem" nie ma według mnie większego znaczenia bo stało się to obok niej(nie leżałem na niej itp.) a ponadto była jak już wcześniej napisałem w majtkach. boję się tylko że mogłem przenieść swoje nasienie ręką do jej pochwy tzn. mogłem otrzeć się wcześniej o prześcieradło, na które wybuchnąłem. szczerze mówiąc raczej wykluczam tą opcję bo jeszcze przed wsadzeniem jej tam ręki, wytarłem ją o suche miejsce prześcieradła. zamierzamy poczekać jeszcze kilka dni, a później zrobimy test ciążowy i pójdziemy na te całe beta HCG. ale może Wy pomożecie nam wcześniej. proszę o szybką odpowiedź. z góry dziękuję. P.S. moja dziewczyna ma 16 lat więc jest w okresie dojrzewania.Z dat, które podałem wynika że 24 kwietnia miała dni niepłodne. Zażywa leki na serce i miała w tym miesiącu dość dużo stresów, w tym przez ostatni tydzień dopadł ją jeszcze strach przed ciążą. czy to może mieć wpływ na około 9 dni spóźnienia?