POLECAMY

Brak miesiączki

Co to znaczy że nie mam miesiączki?
Brak miesiączki

Co to znaczy że nie mam miesiączki od miesiąca? W ciąży nie jestem, bo zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny.

SylwiaPo pierwsze, test ciążowy czasami w dniu spodziewanej miesiączki nie wykrywa jej z powodu niskiego poziomu Hcg w moczu. Czasami należy powtórzyć test po kilku dniach, kiedy poziom hormonu wzrośnie na tyle, aby test go mógł wykryć. Inaczej jest z testem Hcg z krwi - ten wykrywa ciążę prawie ze 100% dokładnością już w tydzień po zapłodnieniu. W związku z tym nie wiadomo, czy nie jest pani w ciąży. Po drugie może to być zwykłe opóźnienie miesiączki spowodowane np. stresem, zmianą klimatu. Proponuję (jeśli nadal brak miesiączki) za kilka dni wykonać kolejny test ciążowy. Jeśli da wynik negatywny, to cierpliwie poczekać na miesiączkę.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
OD DŁUGIEGO CZASU MAM PROBLEM Z MIESIĄCZKĄ TO MOŻE BYĆ TERAZ OD 5 MIESIĘCY NIE MAM LEKARZE MÓWIĄ ŻE MAM JAJNIKI NIE DROŻNE CZY TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ JEJ MIEJ NIŻ OSTATNIO I TYJĘ NIE WIEM CO MAM ROBIĆ NIE JESTEM W CIĄŻY
/8 lat temu
ostatnią miesiączkę mialam 6 marca w tym miesiacu sie jeszcze nie pojawila czy mogę być w ciąży??
/9 lat temu
Witam, mam problem od 18 marca 2009 niemam miesiaczki, a dzisiaj juz mamy 21 kwiecien 2009, wymiotow niemam, tylko czasami czuje jak by mnie zbieralo na wymioty, niewiem co to moze byc.... Czy moge byc w ciazy?