POLECAMY

Brak apetytu u ząbkującego dziecka

Moja 3 miesięczna córeczka nie chce nic jeść a na pewno wychodzą jej ząbki na górze.
Brak apetytu u ząbkującego dziecka

Moja 3-miesięczna córeczka nie chce nic jeść a na pewno wychodzą jej ząbki na górze. Od 2 dni jest ranka 5 ząbek się przebił, ma rozwolnienie. Co powinnam jej podawać bo nic nie chce jeść czy przeczekać jak tak to ile?


Marlena
Ząbkującego dziecka nie powinno się przymuszać do jedzenia.  Jednak ważne aby pamiętać o uzupełnianiu płynów. Może pani ewentualnie przygotowywać bardziej płynne jedzonko - dziecko może pić przez rurkę. Proszę spróbować podawać dziecku sucharki - czasami ząbkujące maluchy chętnie stosują je jako naturalne gryzaczki. Nie napiszę pani ile dni dziecko ma nie przyjmować pokarmu- bo tego nie można określić, nie widząc dziecka i nie przebywając z nim. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.  Warto stosować żele na bolesne ząbkowanie oraz masowanie dziąsełka (jeśli maluszek na to pozwoli).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 lat temu
Witam moja Wiki ma roczke i 8 ząbkow teraz wychodza jej trzonowe spi ladnie ale za to nic nie je procz 270 ml mleka rano i wieczorem co robic ratunku!!!!
/8 lat temu
A pytałaś w aptece? Koleżanka daje dziecku Camilię, bo też jej dzieciak nie daje się dotknąć do dziąseł. Raz dawała przy mnie i faktycznie mały szybko się uspokajał, a to tylko wpuszcza się do buzi. Może to spróbuj. Inna rzecz, że warto dawać gryzaki, bo dziecko wtedy samo się masuje po tych bolących miejscach…
/8 lat temu
Jasne, jesli "maluszek pozwoli"... Mojemu synkowi takie masaze w ogole sie nie podobaja. Nie ma szans. A prawda jest taka, ze malo jest sposobow na zabkowanie, ktore pomagaja, bez "dotykania"... :(