POLECAMY

Ból przy oddawaniu moczu

Ja byłam cewnikowana 9 dni, przez ten cały czas dostawałam Furaginum. Wyszłam ze szpitala, a teraz od tygodnia zaczęło mnie boleć. Ten ból budzi mnie nad ranem aż ciarki mi przechodzą.

Ból przy oddawaniu moczu

Ja byłam cewnikowana 9 dni, przez ten cały czas dostawałam Furaginum. Wyszłam ze szpitala, a teraz od tygodnia zaczęło mnie boleć. Ten ból budzi mnie nad ranem aż ciarki mi przechodzą. Nie mam parcia na mocz, czasami pod koniec oddawania moczu mnie boli ale nie zawsze. Brałam Żuravit i stosowałam tantum rosa ale to tak nawraca. Trochę pomagają mi nasiadówki z kory dębu. Jak całkowicie mogę zlikwidować ten problem. Bardzo proszę o pomoc.

Marta

Przede wszystkim warto udać się do lekarza i wykonać badanie moczu. Ponieważ powikłaniem cewnikowania może być zakażenie dróg moczowych. Ryzyko tego powikłania zwiększa się gdy cewnik jest utrzymywany przez dłuższy czas w pęcherzu moczowym. Według badan wynika, że u 50% chorych po 10 dniach utrzymywania cewnika występuje bakteriomocz. Wynik musi ocenić lekarz i zastosować odpowiednie leczenie. Z naturalnych sposobów sok żurawinowy oraz przyjmowanie większej ilości płynów. Być może warto wykonać badanie bakteriologiczne by zastosować odpowiedni lek.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
ja tak miałam po porodzie - byłam cewnikowana do cięcia cesarskiego. okazało się, że wdało się zapalenie cewki moczowej i musiałam brać antybiotyk, a dodatkowo prouro. po tej kuracji przeszło, dodam, że prouro brałam jeszcze około 2 miesięcy po.