POLECAMY

Azalia a krwawienia

Biorę azalię od trzech miesięcy i czuję się po niej dobrze. Mam jeden problem w pierwszym miesiącu brania tabletek miałam okres normalnie.
Azalia a krwawienia

Biorę azalię od trzech miesięcy i czuję się po niej dobrze. Mam jeden problem w pierwszym miesiącu brania tabletek miałam okres normalnie a w drugim był o czasie ale trwał dwa tygodnie i raczej były to plamienia. Teraz nie mam wcale. Czy jest możliwe żeby okres zanikł?

Karomajka
Przede wszystkim przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie występuje miesiączka tzn. okres, ponieważ działanie tabletek antykoncepcyjnych polega na hamowaniu owulacji (jajeczkowania) oraz hamowaniu wzrostu endometrium. W przypadku tabletek zażywanych przez 21 dni a potem 7 dni przerwy, występuje krwawienie z odstawienia (podobne do miesiączki). Tabletki Azalia przyjmuje się codziennie o tej samej porze bez 7-dniowej przerwy. Stąd też zasadniczo nie ma krwawienia z odstawienia. Jednak w czasie stosowania leku Azalia mogą pojawić się krwawienia czy plamienia, jednak nie należy wtedy przerywać przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/3 lata temu
mam 48 lat zaczęłam 3 miesiące temu brac azalie i biore co do godziny ale non stop plamienia większe mniejsze w sumie to już nie wiem kiedy jakby okres...wariactwo cały czas lekki ból brzucha jak przed miesiączką.. przez ten czas może uzbierałoby się z 10 dni spokoju ale i tak cały czas nosze wkładki. Wybieram się założyć wkładkę bo mam dość dyskomfort okropny...jeśli ktoś musi ze względu na zdrowie to niech zażywa ale jeśli nie i plami to raczej niech się nie łudzi ze to minie..bo albo się plami albo nie !!! tak mi powiedział lekarz..Piszecie o libido i nabieraniu wagi..no tego nie potwierdze bo nie spadło a na wadze nie przybrałam chociaż jestem raczej z puszystych . ale krawanienia na przemian z palamieniami nie do wytrzymania.....
/7 lat temu
witam zaczełam przyjmowac azalie po porodzie . po dwóch tygodniach wystapiło krwawienie i to intensywne mam pytanie jak długo trwaja krwawienia i jak czesto wystepuja
/5 lat temu
Witam. Biorąc tabletki Azalia nie pojawia się krwawienie. Sporadycznie występują plamienia,wydzielina podbarwiona krwią albo brązowe opławy. Ja biorę tabletki juz 7 miesięcy i pierwszy raz dopadła mnie dzisiaj ta przykra przypadłośc czyli delikatne plamienie. Pozdrawiam.
POKAŻ KOMENTARZE (4)