POLECAMY

Aspirator do nosa - wszystko co powinnaś wiedzieć

Gumowa gruszka do czyszczenia nosa, którą pamiętamy z naszego dzieciństwa odchodzi do lamusa! Aspirator do nosa jest prosty w obsłudze i o wiele dokładniej oczyszcza zatkany nosek niemowlęcia niż stara gruszka!
Aspirator do nosa - wszystko co powinnaś wiedzieć fot. Fotolia

Jak wygląda aspirator do nosa?

Aspirator do nosa składa się z kilku elementów. Głównym elementem jest przezroczysta tuba, która ma specjalnie wyprofilowaną końcówkę. Oprócz tego znajduje się także wężyk z zatyczką i ustnikiem. To właśnie zatyczkę zakłada się na tubę, a następnie przez ustnik wciąga się powietrze. Dzięki takiej operacji powstaje podciśnienie, które pozwala na wydobycie z noska wydzieliny, która pozostaje w tubie.

Kupując aspirator zwróć uwagę na...

Kupując aspirator zwróć uwagę na to, czy produkt posiada odpowiednie rekomendacje. Dobry aspirator powinien mieć atesty, które potwierdzą nietoksyczny skład materiałów, które zostały wykorzystane do jego wyrobu. Powinien być także zarejestrowanym jako wyrób medyczny, bo tylko dzięki temu produkt dowodzi swojej pełnej wiarygodności. Oprócz tego warto, by aspirator do nosa miał rekomendacje uznanych placówek - na przykład Centrum Zdrowia Dziecka.

Polecamy: Co robić, kiedy niemowlę nie chce spać?

Aspirator do nosa jest bezpieczny dla dziecka

Aspirator do nosa to całkowicie bezpieczny przyrząd. Końcówki tuby aspiratora nie wkładamy bezpośrednio do malutkiej dziurki noska, lecz przykładamy z zewnątrz, dokładnie zasłaniając nozdrze. Dzięki ustnikowi możesz bez problemu kontrolować siłę, z jaką odsysa się wydzielinę. Jeśli zauważysz, że wydzielina jest gęsta, przed użyciem aspiratora wkropl do nozdrzy maluszka dawkę soli fizjologicznej.

Aspirator ma wymienne filtry

Pamiętaj, że filtry w aspiratorze należy wymieniać raz dziennie. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kilka zapasowych sztuk. Filtry można z łatwością zakupić w dobrych drogeriach i aptekach. Sprzedawane są w osobnych opakowaniach.

Pamiętaj o czyszczeniu!

Pamiętaj, by po każdym użyciu dokładnie oczyścić aspirator. Umyj wszystkie części urządzenia pod ciepła wodą przy użyciu płynu do mycia naczyń. Następnie aspirator dokładnie wypłukaj i wysusz. Dopiero teraz nadaje się on do ponownego użycia.

Polecamy: Smoczek - wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Aspirator jest również dobry dla pozostałych domowników

Pamiętaj, że stosując aspirator zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania, eliminujesz ryzyko, że wydychane powietrze zainfekuje osobę, która go obsługuje.

Zobacz także: Ciemieniucha - jak się jej pozbyć?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
W temacie aspiratorów czytałam ostatnio artykuł http://www.nova-polska.pl/aspirator-do-nosa/ który dobrze wyjaśnia, który aspirator kupić
/4 lata temu
U mnie najlepiej sprawdzał się aspirator unimer baby, nie trzeba było do niego dokupować żadnych filtrów więc jeden wydatek mniej, no i pamiętać o nich nie trzeba było ciągle :)
/6 lat temu
Ja polecam zajrzeć na ta strone http://www.babymama.pl/cleanoz-easy-aspirator-do-nosa-p165.html Sama kupiłam i aspirator sprawdza sie świetnie.