Artizia i skutki uboczne

Biorę 3 opakowanie hormonów (Artizia) regularnie jak należy. Jakiś czas temu kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia i skończył we mnie.
/ 04.07.2011 11:59

Artizia i skutki uboczne

Biorę 3 opakowanie hormonów (Artizia) regularnie jak należy. Jakiś czas temu kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia i skończył we mnie. Po 3 dniach od tego zdarzenia dostałam plamienia, ale dosyć silnego. Piersi mi spuchły i brzuch mam twardy.
Dodam, że wcześniej przez jakiś miesiąc ''męczyłam się'' z gęstą, żółtą wydzieliną. Czy to jakaś choroba, która rozwija się coraz bardziej, czy może ciąża? Test mogę kupić dopiero za tydzień, więc do tej pory chciałabym zasięgnąć porady.

Zdenerwowana

Skąd podejrzenie ciąży skoro zaznacza pani, że przyjmuje pani antykoncepcję „regularnie jak należy”. Warto zapoznać się z ulotką Artizi, która zawiera informację o tym, że możliwe skutki uboczne to:

  • Plamienia zwłaszcza w pierwszych 2-5 cyklach,
  • Zapalenie pochwy w tym drożdżakowate,
  • Zmiana wydzieliny z pochwy.

Gęsta żółta wydzielina z pochwy może świadczyć  o zakażeniu bakteryjnym. Warto skonsultować się z ginekologiem bowiem jeśli faktycznie ma pani zakażenie bakteryjne wymagane będzie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie