POLECAMY

Adipex- czy ma wpływ na wynik testu?

2 tygodnie temu zakończyłam miesięczną kurację odchudzającą lekiem Adipex (zawierającym Fenterminę ). Od 9 dni spóźnia mi się miesiączka.

Adipex-czy ma wpływ na wynik testu?

2 tygodnie temu zakończyłam miesięczną kurację odchudzającą lekiem Adipex (zawierającym Fenterminę ). Od 9 dni spóźnia mi się miesiączka. Wczoraj zrobiłam test ciążowy, który dał pozytywny wynik, powtórzyłam test i znowu wynik pozytywny. Co prawda współżyłam w ostatnim miesiącu, ale raczej bezpiecznie. Dodam jeszcze, że od kilku miesięcy żyję w sporym stresie. Czy możliwe jest, że pod wpływem brania tego leku, test wykazał błędny wynik?

Kasia

Fałszywie pozytywny wynik może wystąpić przy przyjmowaniu leków zawierających Hcg. Adipex w składzie zawiera Fenterminę 75mg oraz wosk żółty, olej sojowy, lecytyna sojowa i tlenek tytanu. Dlatego też myślę, że jego zażywanie nie ma wpływu na wynik testu ciążowego. Aczkolwiek  stres i odchudzanie (przyjmowanie leku Adipex) mogą powodować opóźnienie miesiączki.  Proponuję udać się do ginekologa, który ostatecznie postawi diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Nie koniecznie może i chodzi mi o wynik testu jednak interesuje mnie czy zażywanie tego leku może wpłynąć na zanik, opóźnienie okresu powiem tak powinnam dostać już 5 dni temu a od 9 dni biorę ten lek. Pragnę zaznaczyć że robiłam dziś test i był negatywny. Jak to się ma do siebie ?