POLECAMY

Zostań EKO dzieckiem

Jesteś jeszcze dzieckiem, ale tak naprawdę już dużo od Ciebie zależy. Przeczytaj poniższy tekst a potem sam zdecydujesz co należy robić i czy chcesz być EKO dzieckiem!
Zostań EKO dzieckiem

Oszczędzaj papier - jak być EKO dzieckiem?

Każda kartka papieru ma dwie strony – można rysować po obu stronach. Jeśli skończył się rok szkolny, a Tobie zostało kilka niezapisanych do końca zeszytów – możesz wyrwać z nich czyste kartki – przydadzą się do robienia notatek i posłużą za brudnopis. Pewnie zdarzyło się i tak, że wydrukowałeś jakiś tekst, ale okazało się zawiera on błędy. Wykorzystaj te kartki – rób na nich notatki, zapisuj plany na najbliższy dzień.

Co jeszcze można oszczędzać i być EKO dzieckiem

Energię – zawsze gaś światło po wyjściu z łazienki, korzystaj z oświetlenia tylko w tym pomieszczeniu, w którym się znajdujesz. Kiedy kończysz pracę lub naukę przy komputerze – wyłączaj go. Jeśli jesteś przyzwyczajony do zasypiania przy muzyce – skorzystaj z możliwości ustawienia godziny, o której radio się wyłączy i włączy.

Woda – kiedy myjesz zęby zakręcaj wodę – odkręcają ją tylko wtedy, gdy naprawdę jest potrzebna.

Gdy pomagasz przy zmywaniu naczyń zakręcaj kran, gdy nie potrzebujesz wody. Zawsze też pamiętaj, by brudne ubrania umieszczać w pojemniku w łazience – dzięki temu Twoja mama lepiej zaplanuje pranie i wykorzysta możliwości pralki.

Zobacz też: Jakim lekarstwem jest bajka?

Opakowania - one także są ważne w byciu EKO dzieckiem

Szczególnie po zimie, kiedy śnieg już stopniał widać na trawnikach wiele foliowych reklamówek, torebek i innych śmieci. Kiedy idziesz do sklepu by kupić napój lub coś do jedzenia – staraj się wybierać napoje w szklanych butelkach i jedzenie w torebkach papierowych. Możesz też poprosić, by sprzedawca nie pakował zakupów do foliowej torebki – idąc na zakupy bierz ze sobą płócienna siatkę.

Polecamy: Czy wiesz dlaczego pada deszcz?

Segreguj śmieci - bądź EKO dzieckiem

Jeśli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajdują się pojemniki na białe i kolorowe szkło, papier i tworzywa sztuczne – skorzystaj z nich.

Dzięki tej segregacji pomagasz przetworzyć te produkty, które się do tego nadają.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)