Zasady ortografii a e-maile

Zasady ortografii a e-maile

Wiadomości elektroniczne podlegają tym samym regułom ortografii co wiadomości pisane ręcznie. Jednakże w wielu wypadkach nadawcy e-maili zapominają o tym.
/ 22.09.2016 10:53
Zasady ortografii a e-maile

Przed przystąpieniem do pisania wiadomości warto zapoznać się z kilkoma ważnymi regułami, które sprawią, że nasz e-mail zostanie należycie przyjęty przez adresata.

Oto kilka najważniejszych porad ortograficznych dla wszystkich użytkowników internetu:

1. wiele internetowych poczt kontowych posiada odpowiednie narzędzia do sprawdzania pisowni i ortografii; jeżeli twoja poczta oferuje taką możliwość, warto z niej skorzystać; oczywiście, nie jest powiedziane, że wykryje on wszystkie błędy, ale z pewnością przyczyni się do znacznego zmniejszenia ich ilości;

2. warto zaopatrzyć się w aktualny słownik; jest on przydatny nie tylko podczas pisania e-maili, ale i również każdej innej wiadomości czy informacji; słownik jest jedną z tych pozycji, która powinna znaleźć się na półce każdego człowieka; można wyróżnić kilka typów słowników, które wydają się być szczególnie przydatne podczas pisania wiadomości, będą to, m.in.: słownik ortograficzny, słownik języka polskiego, słownik wyrazów obcych lub słownik wyrazów bliskoznacznych.