Zanim przystąpisz do nauki zastanów się

Zanim przystąpisz do nauki zastanów się
Jakie tematy mogą być poruszane na egzaminie? Czy wiesz coś na ich temat? Odpowiedz sobie na pytania jaki jest poziom Twojej wiedzy.
/ 26.09.2016 15:42
Zanim przystąpisz do nauki zastanów się

Czy jest on:

  • podstawowy – mniej więcej orientuję się w temacie,
  • wystarczający do zaliczenia,
  • bardzo dobry – jestem spokojny.

Dowiedz się czegoś o osobie, która będzie Cię egzaminowała – nauczyciele często podkreślają co jest dla nich istotne. Wyłapuj zwroty typu “zwróćcie uwagę na…” , “co ciekawe…” , “to jest bardzo ważne…”, a jak nauczyciel mówi “to należy zapamiętać” to już nie ma żadnych wątpliwości.

Odpowiedz na pytania:

  • Jak może wyglądać egzamin? Będzie test czy pytania otwarte?
  • Co się stanie jak nie zdam? Jakie mam opcje poprawki i w jakich terminach? Czy nie będzie to kolidowało z kolejnymi egzaminami?
  • I najważniejsze! Co się stanie jak zdam, co z tego będę miał? Wypisz 10 korzyści jakie przyniesie Ci zdanie egzaminu, napisanie klasówki itp.

Wszystkie odpowiedzi zanotuj na kartce, w ten sposób ukierunkowujesz się na osiągnięcie zamierzonego celu. Jak mawia Brian Tracy – myśl na papierze. Również w ten sposób zawsze widzisz co jeszcze zostało do zrobienia, a odznaczając wykonane punkty nagradzasz siebie (możesz również nagrodzić siebie w sposób rzeczywisty np. kupując sobie jakiś gadżet).

Kiedy już to zrobisz będziesz wiedział czy jest się czego bać czy też nie, bo jesteś dobrze przygotowany. Odpowiadając na te kilka pytań wiesz już jaką wiedzę posiadasz. Z łatwością określisz czego jeszcze musisz się nauczyć.

Teraz pozostaje Ci już tylko… dobrze przygotować się do egzaminu. I nie ma na to żadnego złotego środka. Najprostszą drogą jest po prostu nauczyć się wszystkiego co jest potrzebne do zaliczenia.

  

Zaglądaj na mój blog stale coś nowego: www.bartekpopiel.pl

Redakcja poleca

REKLAMA