POLECAMY

Wakacje z nauką

Podczas wakacji prawie połowa wiadomości ulatuje nam z głowy - to smutny, ale niestety naukowo potwierdzony fakt. Z drugiej strony bez porządnych wakacji wydajność i siła do nauki spadają. Jak to pogodzić?
Wakacje z nauką

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z oferty firm prowadzących zajęcia dodatkowe dla uczniów, które działają nie tylko podczas roku szkolnego, ale również w wakacje i podczas ferii szkolnych. Wakacje to świetny czas, aby bezstresowo przygotować się do nowego roku szkolnego, zacząć powtarzać materiał przed egzaminem, nadrobić zaległości i ugruntować zdobytą wiedzę. 

Wakacje z zeszytem

W programie wakacyjnym znajdują się indywidualnie dopasowane do potrzeb dzieci korepetycje obejmujące przedmioty nauczane w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Poza tym dla tych, których czeka w sierpniu egzamin poprawkowy, jest urządzany intensywny trening przygotowujący do tego egzaminu. Trening obejmuje cały materiał z ostatniego roku szkolnego i przygotowuje do poprawki każdego ucznia nie tylko merytorycznie, ale także emocjonalnie. - mówi Łukasz Korbel, przedstawiciel firmy Platu Korepetycje. Z kolei dla tych, których nie stać na wakacyjne kursy językowe za granicą, ciekawym rozwiązaniem może być kurs „Angielski komunikatywnie”, podczas którego uczniowie bawią się, rozmawiają i żartują po angielsku, wykorzystując swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

Czytaj też: Skuteczna nauka języków obcych.

Przed rozpoczęciem programu wakacyjnego przeprowadzane są konsultacje z korepetytorami, którzy określają indywidualne cele nauczania dla każdego dziecka i ustalają zgodny z jego potrzebami osobisty program nauczania. Konsultacje gwarantują, że uczestnicy kursów otrzymają odpowiednie wsparcie ze strony osób prowadzących zajęcia.

Odpoczynek wakacyjny jest ważny, ale nie warto trwonić czasu bezproduktywnie. Wakacje w mieście nie muszą oznaczać całodziennego przesiadywania na trzepaku pod blokiem lub w galerii handlowej. Sierpniowa poprawka nie powinna spędzać snu z powiek dzieci i ich rodziców. A po angielsku można rozmawiać nie tylko za granicą...

  

Źródło: Platu.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Informację o kursach wakacyjnych otrzymaliśmy od firmy Platu Korepetycje. Proszę sprawdzić na ich stronie internetowej. Pozdrawiam
/8 lat temu
Czy kursy wakacyjne są we wszystkich miastach, gdzie ma swoje ośrodki Platu? Gdzie znaleźć takie informacje?