POLECAMY

Telefon zaufania dla nastoletnich mam

Choć ciąża i macierzyństwo nie zawsze wywołują radość i szczęście, młode mamy już nie pozostają same. Mają swój telefon zaufania.
Telefon zaufania dla nastoletnich mam fot. Panthermedia

Nastoletnie dziewczęta, które dowiadują się, że przez kolejne dziewięć miesięcy będą nosiły pod sercem nowe życie, bardzo często wpadają w panikę, czują zagubienie, złość, przerażenie, a nawet wstyd… 
Dlatego też DoulaSERVICE zdecydowała się uruchomić pierwszy w Polsce telefon zaufania przeznaczony specjalnie dla nastoletnich matek!

Trudna sytuacja życiowa

Młode mamy niejednokrotnie samotnie muszą zmagać się z trudem nowej sytuacji. Rówieśnicy, rodzina, nauczyciele, a nawet partner nie zawsze chcą i wiedzą jak można im pomóc. DoulaSERVICE jest przekonana, że każda mama, bez względu na wiek, zasługuje na wsparcie w tym wyjątkowym okresie życia. Dlatego uruchomiono pierwszy w Polsce telefon zaufania dla nastoletnich matek.

W każdy czwartek w godz. 20:00 - 21:00 pod numerem 603-897-586 będą miały one możliwość podzielenia się swoimi obawami, wątpliwościami, problemami 
oraz uzyskania wielu przydatnych informacji na temat ich praw i perspektyw.

Skąd pomysł na pomoc

Ciąża i narodziny dziecka diametralnie zmieniają życie wszystkich rodziców, a zwłaszcza tych nastoletnich. DoulaSERVICE wychodzi naprzeciw dziewczętom, które nie radząc sobie z zupełnie nową sytuacją, wstydzą się lub nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Wsparcie, jakie oferuje im telefon zaufania, z pewnością pozytywnie wpłynie na dalsze życie wielu nowych rodzin.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)