POLECAMY

Szybkie czytanie

Metoda czytania polegająca na szybkim znajdowaniu poszukiwanych informacji w określonym tekście. W skrócie szybkie czytanie polega na ustaleniu czego się szuka w danej pozycji, a następnie, na szybkim znalezieniu danej informacji.
Szybkie czytanie

Nie ma tutaj miejsca na żadne wgłębianie się w treść, nie interesuje nas fabuła, wątki główne i poboczne. Liczy się tylko dana informacja. Z tego też względu szybkie czytanie przeznaczona jest dla osób, które faktycznie w ciągu dnia dużo czytają i czytają tylko jakiś określony rodzaj tekstów: np. biurowa korespondencja, dziennik ustaw, itp.

W przypadku czytania tzw. „literatury pięknej” z nakierowaniem na utożsamianie się z bohaterami, podziwianiem warsztatu literackiego autora, stosowanie szybkiego czytania jest szkodliwe i po prostu nie sprawdzi się w takim przypadku.

Zachęcamy do zapoznania się z technikami szybkiego czytania w naszym głównym dziale „Szybka nauka”. Tam krok po kroku nauczysz się sztuki szybkiego czytania, zweryfikujesz swoja wiedzę na temat tradycyjnego czytania i obalisz mity z nimi związane.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)