Synchronizacja półkul mózgowych

Synchronizacja półkul mózgowych

Synchronizacja półkul mózgowych zapewnia harmonijną współpracę obu półkul, szybsze przetwarzanie informacji oraz łatwiejszą ich syntezę. Lewa i prawa półkula przetwarzają inne rodzaje informacji, dlatego ważne jest, aby w celu skutecznej i wydajnej pracy mózgu, zawsze pracowały one w harmonii.  
/ 23.03.2009 12:24
Synchronizacja półkul mózgowych

Najlepszym sposobem na synchronizację półkul jest żonglerka. Rozłożona na czynniki to bardzo skomplikowane zadanie dla naszego mózgu, w które jest zaangażowane wiele różnych obszarów. Badania naukowe dowiodły, że synchronizacja wszystkich tych czynności przyczynia się do rozwoju tkanki mózgowej, tak, jak na siłowni rozwijają się mięśnie. Gdy już raz nauczysz się żonglerki, będzie ona dla Ciebie czymś bardzo prostym. W internecie znajdziesz wiele stron, gdzie krok po kroku są przedstawione podstawy żonglerki.

Poza tym warto nabyć jakąś płytę z dudnieniami różnicowymi. Są to płyty z muzyką relaksacyjną, odpowiednio skomponowaną tak, aby synchronizować Twoje półkule mózgowe. Do tego będziesz mógł się łatwo zrelaksować i odprężyć, co na pewno będzie miało bardzo pozytywne efekty.