POLECAMY

Sezonowe kolory na jesień

Naukowcy udowodnili, że wybór kolorów, którymi się otaczamy świadczy o naszym charakterze i stanie emocjonalnym oraz, że wybrane kolory mają ciągły wpływ na nasze zachowanie, samopoczucie czy temperament. Jeśli akurat wybierasz jesienno-zimową garderobę lub planujesz zmianę tapet, dobrze trafiłeś!
Sezonowe kolory na jesień

Pokoloruj swój świat!

W okresie jesienno-zimowym wszyscy jesteśmy bardziej narażeni na obniżenie kondycji psychicznej ze względu na sporadyczną obecność słońca. Spada nastrój, odporność, motywacja i energia. Aby dotrwać do lata powinniśmy otoczyć się ciepłymi i jasnymi barwami, czyli tym co oferuje nam złota polska jesień. Ten prosty sposób może okazać się drogowskazem do dobrego samopoczucia przez wszystkie zimowe miesiące.

Polecamy: Czym jest chromoterapia?

Kolor Twojej duszy

Wystarczy zapoznać się z działaniem poszczególnych kolorów i dopasować je do swoich potrzeb oraz osobowości:

1. Głęboki róż pomaga uwolnić się od złych przeżyć i przykrych wspomnień. Wybierają go przede wszystkim osoby uczuciowe. Kolor malinowy wspomaga leczenie wstrząsów, omdleń, hamuje zachowania agresywne i gwałtowne.

2. Fioletowy to godność. Otaczają się nim często osoby bardzo ambitne. Ponieważ przywraca poczucie własnej wartości oraz szacunek do samego siebie, stosuje się go przy chorobach nerwowych i umysłowych, takich jak zaburzenia osobowości.

3. Niebieski gwarantuje odprężenie. To kolor o bardzo rozległym działaniu. Korzystny jest dla osób niecierpliwych, żyjących w ciągłym pośpiechu, dlatego wybierany jest głównie przez osoby o przygaszonym temperamencie i spokojnym usposobieniu. Otaczanie się kolorem niebieskim może przynieść ulgę cierpiącym na bezsenność, lęki, napięcie, stres czy światłowstręt.

4. Turkusowy jest dobry dla tych, którym brak jest wiary we własne siły. Analogicznie więc, kolor ten w ubiorze innych świadczy o ich pewności siebie. Turkusowy koi zmęczenie umysłowe, napięcie oraz stres.

5. Zielony przywraca równowagę i koncentrację, stąd w szkolnych klasach zielone tablice. Pomaga w leczeniu klaustrofobii, a także likwiduje zmęczenie emocjonalne.

6. Żółty wybierają osoby cieszące się życiem. Otaczanie się tym kolorem pomaga w osiągnięciu niezależności i skupieniu się na rzeczach istotnych. Żółty gra główna rolę w chromoterapii przy schizofrenii.

7. Pomarańczowy wyzwala radość. Wskazany jest dla osób ze skłonnością do depresji, natomiast wybierają go te najbardziej energiczne i żywiołowe. Obok depresji, pomarańczowy wspomaga leczenie anoreksji, lęku przestrzeni, oraz koi zmęczenie fizyczne.

8. Czerwony pobudza, rodzi energię. Otaczają się nim głównie ekstrawertycy o włoskim temperamencie. Jest korzystny dla tych, którym brakuje życiowej energii i zaangażowania.

Czytaj także: Jak jeść, by zapobiec depresji?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)