POLECAMY

Prawe do lewego, albo na odwrót

Niekiedy w czasie treningu szybkiego czytania możesz odnieść wrażenie, że jedno z Twoich oczu - w płaszczyźnie poziomej - widzi więcej niż to drugie. Czy to w ogóle możliwe?
Prawe do lewego, albo na odwrót

Jeśli w czasie czytania przeciętnej długości wersu, np. Twoje prawo oko widzi większość wyrazów z tego wersu (tj. znajdujące się po prawej stronie wersu i w jego części środkowej), a lewe nie może nawet zobaczyć nawet jednego wyrazu z lewej strony wersu, to:

  • faktycznie istnieje realna możliwość, że posiadasz pewnego rodzaju wadę wzroku, ale żeby ją dokładnie określić, potrzebna będzie wizyta u okulisty;
  • jedno Twoje oko jest znacznie mniej sprawnie (w sensie mechanicznym) od drugiego (co jest normalne i dość często spotykane).

Co konkretnie można zrobić? Sugeruję mocno trenować rozszerzenie pola swojego widzenia. Jeśli to nie pomoże, to proszę się zastanowić nad sensownością szczegółowego badania swoich oczu. Przy czym nie można konkretnie podać odcinka czasu potrzebnego na trening, po którym można by określić, konieczność takiego badania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)