POLECAMY

Pomyśl o maturze

Powoli mija okres studniówkowy i tegoroczni maturzyści będą musieli zająć się bardziej przyziemnymi sprawami. Jeśli chcą dostać się na dobrą uczelnię i zwiększyć swoje szanse na sukces zawodowy, przygotowania do egzaminów powinny już iść pełną parą.
Pomyśl o maturze

Często jednak dzieje się tak, że materiał obowiązujący uczniów jest zbyt skomplikowany, aby sami mogli go zrozumieć. Poza tym systematyczna nauka wymaga siły charakteru – samemu czasem trudno się zmobilizować.

Zobacz jak uczyć się systematycznie.

Korepetycje mogą dotyczyć właściwie wszystkich przedmiotów licealnych. Zajęcia odbywają się w małych grupach lub indywidualnie i można w nich uczestniczyć nawet 5 razy w tygodniu. Korki w gronie rówieśników, prowadzone przez „ludzkich” nauczycieli są z pewnością przyjemniejsze niż samotne zakuwanie po nocach. Głównym celem korepetycji jest jak najlepsze przygotowanie do egzaminu dojrzałości. Przede wszystkim chodzi o poprawienie wyników w nauce, nadrobienie zaległości, systematyczne przygotowanie do sprawdzianów oraz zachęcenie do nauki.

Można również wybrać kursy przygotowujące do matury. Treści oraz zajęcia przeprowadzane w ramach takich kursów powinny być zgodne z podstawą programową i standardami wymagań egzaminacyjnych. O przygotowaniach do egzaminów warto pomyśleć zawczasu, ponieważ kursy trwają parę miesięcy. Podczas zajęć uczniowie analizują, powtarzają i utrwalają materiał obowiązujący na egzaminie oraz rozwiązują kontrolne zestawy testów maturalnych.

Czytaj o najlepszej motywacji do nauki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Ja natomiast moge tylko polecic korepetycje.A ja uczeszczam do platu.pl mysle ze to swietny pomysl na utrwalenie swojej wiedzy.
/8 lat temu
Brzmi nieźle! Czy ktoś, kto chodzi na korepetycje albo kursy do Platu, mógłby się wypowiedzieć?