POLECAMY

Podstawa programowa, czyli nowe zasady

Zmiany w podstawie programowej to nowość nie tylko dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla uczniów. To właśnie oni powinni zapoznać się z nowymi warunkami zaliczeń poszczególnych przedmiotów i zasadami panującymi w szkole, w której planują się kształcić.
Podstawa programowa, czyli nowe zasady

Podstawa programowa

W przypadku szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym nowa podstawa programowa zacznie obowiązywać od 2012/2013 roku w przypadku liceum ogólnokształcącego i profilowanego oraz technikum.

W szkołach uzupełniających tego typu nowa podstawa zacznie obowiązywać wraz z rozpoczęciem cyklu kształcenia przez klasę pierwszą w 2015/2016 roku.

Mimo że w tych szkołach nowa podstawa programowa zacznie obowiązywać dopiero za 3 do 6 lat, to począwszy od roku 2009/2010 szkoła będzie mogła stosować nową podstawę programową dla przedmiotów: wychowanie fizyczne, etyka i język obcy nowożytny.

Zobacz też: Motywacja do nauki

Dla zasadniczych szkół zawodowych nowa podstawa będzie obowiązującą od roku szkolnego 2012/2013.

Klasy, które kontynuują naukę w zasadniczych szkołach zawodowych w oparciu o starą podstawę programową będą mogły uczyć się wymienionych wcześniej trzech przedmiotów na bazie nowej podstawy od roku szkolnego 2009/2010.

Czytaj więcej na: Podstawa programowa dla kogo stara, dla kogo nowa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)