POLECAMY

Nastoletnia mama: jak przekonać rodziców do ojca mojego dziecka?

Zaszłaś w ciążę, ale twoi rodzice nie znają jeszcze ojca dziecka? Zobacz, w jaki sposób możesz ich ze sobą poznać.
Nastoletnia mama: jak przekonać rodziców do ojca mojego dziecka? fot. Fotolia

Od czego zacząć?

Jeśli rodzice nie znają ojca dziecka osobiście, należy w jak najkrótszym czasie zorganizować spotkanie. To, w jaki sposób partner zaprezentuje się podczas rozmowy, zależy w dużym stopniu od obojga młodych ludzi, którzy powinni wspólnie przygotować się do rozmowy. Warto także poszukać wśród najbliższej rodziny osoby, która jest przychylna do ojca Twojego dziecka i postarać się, aby i ona uczestniczyła podczas pierwszego spotkania.

Przygotowania do przedstawienia rodzicom ojca dziecka

Najlepiej jest wybrać dzień wolny od pracy, po południu na niezobowiązującym podwieczorku. I choć rodzice mogą domyślać się powodu tego spotkania, to jeśli nie są świadomi, że ich córka jest w ciąży pomyślą, że być może młodzi chcą się zaręczyć. W dobrym guście jest wręczenie przez młodego człowieka kwiatów Pani domu. Dla Pana domu młody człowiek nic nie przynosi.

Jak poprowadzić rozmowę z rodzicami?

Rozmowę powinni zacząć gospodarze, a dalej już wydarzenia same będą po sobie następowały. Dobrze jest, kiedy młoda dziewczyna na parę dni przed spotkaniem od czasu do czasu wtrąci pojedyncze pozytywne zdanie na temat ojca dziecka, aby w jak najlepszym świetle przedstawić rodzicom jego osobę. Spowoduje to z jednej strony ciekawość rodziców względem młodzieńca, ale też i pozytywnie nastawi do obojga młodych ludzi. W tym miejscu ważna uwaga – spokojne zachowanie, odpowiedni strój pomoże podczas oceny jego osoby na wejściu, czyli tzw. pierwszego wrażenia.

Jeśli będzie ona pozytywna dla ojca dziecka można się spodziewać, że zostaną nawiązane odpowiednio dobre relacje pomiędzy nim a rodzicami dziewczyny.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze specjalistą z DoulaSERVICE za pośrednictwem TELEFONU ZAUFANIA: 603-897-586

Więcej informacji o działalności DoulaSERVICE znajdziesz na www.doulaservice.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)