POLECAMY

Nastoletnia mama: jak powiedzieć partnerowi o ciąży?

Dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Nie bój się powiedzieć o tym partnerowi - podpowiadamy, jak to zrobić.
Nastoletnia mama: jak powiedzieć partnerowi o ciąży? fot. Fotolia

Nastoletnia mama - przecież ja jestem zbyt młoda!

Stajemy niejednokrotnie wobec sytuacji które nas przerastają. Wiek w tych przypadkach nie odgrywa żadnej roli. Do takich zdarzeń niewątpliwie zaliczyć trzeba powiedzenie partnerowi, że będzie ojcem. Dla mężczyzny na ogół taka informacja skutkuje emocjonalnym nokautem. Jego reakcja  zależy w dużym stopniu od jego dojrzałości emocjonalnej i społecznej.

Nastoletnia mama - jak zacząć rozmowę z partnerem?

Warto zaplanować rozmowę o ojcostwie. Nie chodzi przecież o to by mieć do partnera pretensje. Zajście w ciążę jest możliwe tylko przy udziale dwojga ludzi, więc odpowiedzialność za sytuację, która doprowadziła do ciąży, biorą obie strony. To, że to kobieta pierwsza się dowiaduje o ciąży, wynika z fizjologii.

Nastoletnia mama - jak nie popełnić błędu?

Pamiętaj, że od samego początku powstania domysłu zajścia w ciążę należy się z nim dzielić z partnerem. Tylko wspólne przeżywanie obaw i wątpliwości od samego początku ich powstania pomoże obojgu młodym ludziom odnaleźć się w nowej dla nich rzeczywistości. Czekanie do momentu, kiedy ciąża zostanie potwierdzona i dopiero wtedy informowanie o niej partnera jest podstawowym błędem. Jeśli więc po odbyciu stosunku okres opóźnia się choćby o jeden, dwa dni najpierw porozmawiajcie o tym.

Dyskutuj i nie daj się zbyć, że to „babskie sprawy”. To są wasze WSPÓLNE sprawy i nic nie da uciekanie od tego tematu. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze specjalistą z DoulaSERVICE za pośrednictwem TELEFONU ZAUFANIA: 603-897-586

Więcej informacji o działalności DoulaSERVICE znajdziesz na www.doulaservice.pl


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)