POLECAMY

Konkurs „Mały sportowiec”

Weź udział w konkursie, wygraj wspaniałe nagrody i wspieraj program „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, którego partnerem jest P&G.
Konkurs „Mały sportowiec” fot. serwis prasowy P&G

Jaką aktywność najbardziej lubi twoje dziecko? Bieganie, grę w piłkę, a może pływanie? Nawet jeśli jeszcze nie jest mistrzem w swojej ulubionej dziedzinie, wszystko przed nim. Bo wszyscy wielcy sportowcy zaczynali od małych sukcesów, a na szczyt szli małymi kroczkami, wspierani przez rodzinę i życzliwych ludzi. Może twój maluch za kilka lat też stanie na najwyższym olimpijskim podium? Tymczasem pokaż nam jego małe sukcesy, weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody.

Zadanie konkursowe

Prześlij nam zdjęcie, na którym pokażesz nam pierwsze sportowe kroki twojego dziecka. Pamiętaj, że nie muszą to być od razu olimpijskie sukcesy – ważna jest każda aktywność!

Nagrody

10 x zestaw produktów Procter & Gamble uczestniczących w programie Polskie Nadzieje Olimpijskie, których zakup w sklepach sieci Eurocash oraz Piotr i Paweł do końca grudnia wspiera utalentowanych młodych sportowców oraz rozwój dzieci chorych i niepełnosprawnych poprzez sport.

Wesprzyj przyszłych mistrzów polskiego sportu

P&G we współpracy z sieciami Eurocash oraz Piotr i Paweł  prowadzi akcję na rzecz programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Do końca grudnia br., kupując wybrane produkty P&G, takie jak Pampers, Ariel, Lenor czy Gillette, w sklepach grupy Eurocash oraz Piotr i Paweł, możesz wesprzeć młodych sportowców, a także rozwój poprzez sport dzieci chorych i niepełnosprawnych. Ambasadorką akcji została mistrzyni olimpijska, świata i Europy, Otylia Jędrzejczak.

Aktywność fizyczna pełni bardzo ważną rolę w życiu dzieci. Sport przyczynia się do ich prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego. Wszyscy rodzice, którzy z dumą obserwują pierwsze kroki własnego dziecka i wspierają je na późniejszych etapach życia, mogą teraz także w prosty sposób pomóc innym dzieciom i młodzieży w realizacji ich marzeń, włączając się do akcji na rzecz programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.

W drodze na olimpijski szczyt i do pełnej sprawności

Program opiera sią na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest pomoc utalentowanym młodym sportowcom w drodze na wymarzony olimpijski szczyt.
Naszym celem jest wsparcie organizacji sportowych, które pomagają młodym sportowcom doskonalić ich umiejętności. Pragniemy inwestować w programy innowacyjne, inspirowane najnowocześniejszymi metodami szkolenia, które wspierają najbardziej utalentowaną polską młodzież w ich dążeniach na olimpijski szczyt - wyjaśnia Włodzimierz Kleniewski, dyrektor Polskiej Fundacji Olimpijskiej.

„Polskie Nadzieje Olimpijskie” to także inicjatywa na rzecz propagowania i rozwijania sportu oraz aktywności fizycznej także wśród dzieci chorych i niepełnosprawnych. Dla dzieci chorych
i niepełnosprawnych sport stanowi szansę na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym, rozwija osobowość, dodaje pewności siebie, buduje wiarę we własne możliwości. Każdy ich wysiłek jest na miarę medalu olimpijskiego, a my pragniemy dać im możliwość podejmowania tych wysiłków
– dodaje Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Jak można pomóc?

Do akcji może włączyć się każdy, kto lubi robić dobre uczynki mimochodem, przy okazji codziennych czynności.

Wystarczy do 31 grudnia odwiedzić sklepy Piotr i Paweł lub Eurocash (m.in. ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum)  i kupić wybrane produkty firmy P&G, w tym produkty dla kobiet Always, Discreet, Naturella i Gillette Venus, pieluszki i chusteczki Pampers, produkty do pielęgnacji włosów Head&Shoulders, Pantene i Wella, produkty do pielęgnacji tkanin i domu Ariel, Bonux, Vizir, Lenor, Fairy, odświeżacze Ambi Pur, produkty dla mężczyzn Gillette i Old Spice, produkty do higieny jamy ustnej Oral-B i Blend-a-med oraz produkty Duracell.

Firma Procter & Gamble, partner-założyciel programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, od początku pomaga realizować marzenia dzieci i młodzieży o olimpijskim podium lub odzyskaniu pełnej sprawności: Jako partner Ruchu Olimpijskiego, od kilku lat angażujemy się w działania, także społeczne, na rzecz sportu. Wyrazem tego zaangażowania jest program „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, do którego po raz pierwszy zaprosiliśmy także naszych partnerów handlowych i konsumentów, by wspólnie z nami wspierali jego szczytny cel – mówi Jakub Gawroński, Dyrektor ds. Rynku Tradycyjnego P&G.

fot. serwis prasowy P&G
Ambasadorką akcji została Otylia Jędrzejczak, polska pływaczka, mistrzyni  i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, a także inicjatorka wielu programów na rzecz rozwoju sportowych talentów i propagowania sportu w Polsce. Dlaczego zdecydowała się wesprzeć ten program? Bo jak sama przyznaje: Nawet największy talent bez dostępu do nowoczesnych systemów szkoleniowych i odpowiedniego zaplecza treningowego nie zapewni młodym sportowcom miejsca na olimpijskim podium. Dlatego programy takie jak ten zasługują na szczególną uwagę. Prosty mechanizm akcji (wystarczy kupić wybrane produkty w odpowiednim sklepie) pomoże nadziejom polskiego sportu, dzieciom najbardziej utalentowanym, w ich sportowym rozwoju, aby któregoś dnia mogły sięgnąć po medale – podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Zgromadzone dzięki akcji fundusze, w postaci grantów, zostaną przekazane na rzecz organizacji sportowych, które zgłosiły się do trwającej obecnie edycji programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”. Program prowadzony jest przez Polską Fundację Olimpijską przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Fundację Polsat, we współpracy z firmą Procter & Gamble, Telewizją Polsat, PGNiG oraz Grey Group. W ciągu dwóch lat jego trwania, przekazano 22 granty na rzecz instytucji zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Znalazły się wśród nich szkoły, kluby i stowarzyszenia sportowe. Przekazane im środki finansowe przeznaczone zostały m.in. na zakup sprzętu, poprawę infrastruktury, wdrożenie innowacyjnych metod treningowych, organizację wyjazdów zagranicznych, zgrupowań oraz sesji rehabilitacyjnych dla dzieci chorych i niepełnosprawnych.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)