POLECAMY

Lepszy od innych

Chciałbym zapytać w jaki sposób przygotowywać się do kolejnych lekcji, aby zdobyć więcej informacji niż moi koledzy z klasy. Obecnie chodzę do gimnazjum, czy w tym wypadku powinienem sięgać po książki z liceum i podręczniki ze studiów? Do tzw. bryków mam ograniczone zaufanie.
Lepszy od innych

Jeśli masz czas na zgłębianie takich poszerzonych podręczników i odpowiada Ci ten sposób nauki, to nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak pamiętaj o tym, że na przestudiowanie tych podręczników będziesz miał jeszcze czas w liceum i na studiach. Może lepszym sposobem byłoby np. poświęcenie godziny czasu na wyszukiwanie różnych ciekawostek na dany temat w internecie. Na pewno szybciej w ten sposób przyswoisz pewne zagadnienia i być może uda Ci się dotrzeć do tych informacji, których nie znajdziesz w żadnym szkolnym podręczniku. Warto porozmawiać na konkretny, interesujący Cię temat z różnymi ludźmi na forach tematycznych. Nierzadko skupiają one wybitnych znawców z danych dziedzin. Szkoda, że nie napisałeś jakiego przedmiotu dokładnie dotyczy Twoje pytanie, wówczas moglibyśmy Cię odesłać do konkretnych pomocy naukowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
ja jednak wybrałabym książki, niekoniecznie podręczniki do liceum, ale akademickie - jak najbardziej. Po pierwsze znajdziesz tam sprawdzone informacje (w internecie nie masz takiej gwarancji), po drugie jest tam wiele więcej niż na powszechnie znanych serwisach