POLECAMY

Komputerowy Słownik Języka Migowego

Multimedialny program do nauki języka migowego. Słownik Języka Migowego jest zbiorem narzędzi przeznaczonych głównie dla osób słabo słyszących i nie słyszących oraz dla dzieci z wadą wymowy.
Komputerowy Słownik Języka Migowego

Jest także przydatny dla wszystkich którzy związani są z tym tematem. Składa się z trzech głównych elementów: Słownika, gry "Patrzę i mówię - głoski" oraz gry "Patrzę i mówię - wyrazy".

Program może być adresowany nie tylko do osób niesłyszących lecz także słyszących, do samodoskonalenia umiejętności posługiwania się znakami języka migowego i daktylografii przez osoby mające kontakt z ludźmi niesłyszącymi: nauczycieli, rodziców, rodzeństwo, studentów pedagogiki. Program może być wykorzystany w terapii pacjentów z afazją, np. w zakresie rozwijania rozumienia mowy, nauki wymowy, w reedukacji czytania i pisania.

Można również wykorzystać go w pracy z osobami niemówiącymi z mózgowym porażeniem dziecięcym, wszak język migowy (wybrane znaki) to jedna z alternatywnych strategii komunikacyjnych oraz znakomita pomoc dydaktyczna do ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Gra 'Patrzę i mówię - wyrazy' oraz gra 'Patrzę i mówię - głoski', może być z dużym powodzeniem wykorzystywana w pracy z dziećmi autystycznymi (wizualizacja głosek polskich w postaci labiogramów).

Pobierz:  http://www.instaluj.net/download/Inne_programy_edukacyjne/Komputerowy_Slownik_Jezyka_Migowego.html

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)