POLECAMY

Jak wygląda zestaw tablic do matury z matematyki?

Dziś wielki dzień zarówno dla miłośników matematyki jak i dla jej przeciwników. Nie jest dziś ważne, czy z pasją rozwiązujesz równania, czy z trudem czytasz zadania - musisz zmobilizować siły i stanąć do walki z wrogiem lub zmierzyć się z godnym siebie przeciwnikiem.
Jak wygląda zestaw tablic do matury z matematyki?

Nie taki diabeł straszny

Jeśli już na samą myśl o maturze z matematyki uginają się pod tobą kolana i nie jesteś w stanie zebrać myśli, a co dopiero przypomnieć sobie wszystkich wzorów matematycznych - spokojnie. Do każdego arkusza egzaminacyjnego, każdy zdający otrzyma zestaw wzorów matematycznych. Zestaw ten może jest Ci nawet znany - został opracowany przez CKE i jest udostępniony również jako pomoc do nauki przed egzaminem maturalnym.

Co zawiera zestaw

W zestawie znajdziesz szczegółowo opracowane takie zagadnienia jak:
1. wartość bezwzględna,
2. potęgi i pierwiastki,
3. logarytmy,
4. silnia, współczynnik dwumianowy,
5. wzór dwumianowy Newtona,
6. wzory skróconego mnożenia,
7. ciągi,
8. funkcja kwadratowa,
9. geometria analityczna,
10. planimetria,
11. stereometria,
12. trygonometria,
13. kombinatoryka,
14. rachunek prawdopodobieństwa,
15. parametry danych statystycznych,
16. tablica wartości funkcji trygonometrycznych.

Polecamy: Punktacja i zasady oceniania

Każde z zagadnień jest szczegółowo omówione. Gdybyś zapomniał o pewnych własnościach działań na potęgach, czy logarytmach - w zestawie wzorów znajdziesz odpowiedź. Zestaw wzorów zawiera nie tylko wzory, ale i charakterystykę obliczanych wielkości.

Niektóre zagadnienia, jak np. procent składany omówione są na przykładzie. Wszystkie wzory dotyczące geometrii analitycznej, planimetrii, stereometrii, trygonometrii opatrzone są stosownymi rysunkami.

A zatem pozostaje życzyć powodzenia i trzymać kciuki, by szczególnie w dniu dzisiejszym nie opuściło Was logiczne myślenie i dostrzeganie analogii. Czytajcie uważnie zadania, studiujcie zestaw wzorów i rozwiązujcie zadania. 

Czytaj także: Wymagania egzaminacyjne

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
przydatne