nastolatek fot. Panthermedia

Jak uchronić nastolatka przed ucieczką z domu

Fundacja ITAKA zaprasza wszystkich rodziców na bezpłatne szkolenie dotyczące profilaktyki zaginięć spowodowanych ucieczką z domu.
/ 15.06.2012 12:02
nastolatek fot. Panthermedia

Zaginięciom dzieci towarzyszą często różnorodne zagrożenia, m.in. eksperymentowanie z alkoholem i narkotykami, przemoc, wykorzystywanie seksualne, kradzieże. Ponieważ to przede wszystkim rodzice mają bezpośredni kontakt z dziećmi, fundacja ITAKA postanowiła pomóc każdemu z nich w przeprowadzaniu umiejętnej rozmowy z nastolatkiem. Wiedza uzyskana na szkoleniu pozwoli nie tylko szybko i prawidłowo zareagować na wypadek ewentualnego zaginięcia, ale także na co dzień lepiej radzić sobie z problemami wychowawczymi.

Informacje o szkoleniu

Szkolenie dla rodziców: ZAGROŻENIA UCIECZKĄ I WAGAROWANIEM MŁODZIEŻY W WIEKU 13-18 LAT
Termin: 27 czerwca 2012
Czas trwania: godz. 17.00 – 19.30
Miejsce szkolenia: Warszawa
Liczba osób w grupie: do 15 osób
Cel szkolenia: jest nim uświadomienie problemu ucieczek wśród dzieci i młodzieży oraz zaplanowanie działań profilaktycznych, umożliwiających uniknięcie zagrożeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Kampania "Nie uciekaj" prowadzona jest w tym roku pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty a także Rzecznika Praw Dziecka.