POLECAMY

Jak rozwijać swoją intuicję?

Słuchaj swoich przeczuć! Bądź wyczulony na najlżejszy ruch czy sugestię z głębi. Johann Wolfgang Goethe powiedział: „Najgorsze jest to, że najbardziej wytężone myślenie nie przyniesie myśli. Muszą one przyjść same, ale nie przychodzą, jeśli ich nie szukasz. Niekiedy wysilasz się, wydatkujesz energię na wytężone myślenie. A potem, kiedy już się poddasz, wpadają jak gdyby nigdy nic, niedbale, z rękami w kieszeni”.
Jak rozwijać swoją intuicję?

Prowadź osobisty „pamiętnik zbiegów okoliczności” i „dziwnych” nietypowych pomysłów, idei i rozwiązań, które niespodziewanie przyszły Ci do głowy. Przeglądaj je. Grupuj w kategorie i wątki.

Odnoś te informacje do swojego życia. Dokonuj twórczej interpretacji ich znaczenia. Wyciągaj wnioski na podstawie informacji, które podsuwa Ci Twoja intuicja.

Przewiduj różne sytuacje. Odpowiadaj na pytania: jak ma na imię kasjerka w supermarkecie (przed spojrzeniem na jej plakietkę identyfikacyjną), kto dzwoni lub przysyła smsa (zanim je odbierzesz), za ile minut przyjedzie autobus, na który czekasz.

Zobacz też : Jak ćwiczyć kreatywność każdego dnia?

Ćwicz koncentrację na geometrycznych wzorach, ornamentach, nieregularnych i nieokreślonych kształtach. To znakomita metoda pobudzania naszej kreatywności i aktywowania intuicji. Koncentruj się w trakcie ćwiczenia na swoich stanach wewnętrznych; odczuciach, obrazach i wszelkich innych skojarzeniach.

Rozwijasz w ten sposób swoje umiejętności komunikowania się ze swoją podświadomością, uczysz się skupienia na swojej intuicji.

Zobacz też : Jak rozwijać różne rodzaje inteligencji?

(Fragment przygotowywanej do druku książki Popraw swoje życie, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza w marcu 2011 roku)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)