POLECAMY

Nastoletnia mama: jak powiedzieć rówieśnikom o ciąży?

Zaszłaś w ciążę i nie wiesz, jak poinformować o tym przyjaciół? Podpowiadamy, jak to zrobić, byś czuła się pewnie!
Nastoletnia mama: jak powiedzieć rówieśnikom o ciąży? fot. Fotolia

Skąd bierze się strach przed poinformowaniem rówieśników o ciąży?

Rówieśnicy potrafią współczuć, ale też i bywają okrutni. Jako grupa będą się czuli zawsze silniejsi niż jako jednostka. Dlatego najpierw warto o swojej ciąży porozmawiać z 2, 3 osobami obojga płci, zawsze w obecności i z aktywnym udziałem przyszłego ojca.

Dlaczego jest tak ważne, by robić to razem?

Jeśli nastoletni przyszli rodzice razem będą spotykać się ze swoimi rówieśnikami, jednocześnie będą dawać koleżankom i kolegom właściwy przykład odpowiedzialności i dojrzałości.

Taka postawa wzbudzać będzie u wszystkich ich rówieśników szacunek i podziw. Wtedy też, nie będą oni narażeni na nieprzyzwoite zachowanie czy obraźliwe słowa. Zbudują tym zachowaniem autorytet i być może podziw, który pomoże im wzmocnić ich samoocenę. Silniejsi łatwiej będą znosić krytykę czy dezaprobatę.

Jak się zachowywać w trakcie spotkania?

Najważniejsze to nie spuszczać głowy, otwarcie patrzeć przed siebie i swobodnie wchodzić w dyskusje. Będzie to zapewne nie pierwszy i nie ostatni sprawdzian z dojrzałości, jaki będą musieli zdać. Od tego, czy ten egzamin zdadzą na szóstkę będzie zależało ich dalsze życie. Nastoletni rodzice powinni w każdej sytuacji nawzajem się wspierać i wspólnie występować przed innymi.

Już niedługo zostaniesz mamą? Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami!


Dyskutuj i nie daj się zbyć, że to „babskie sprawy”. To są wasze WSPÓLNE sprawy i nic nie da uciekanie od tego tematu. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze specjalistą z DoulaSERVICE za pośrednictwem TELEFONU ZAUFANIA: 603-897-586

Więcej informacji o działalności DoulaSERVICE znajdziesz na www.doulaservice.pl


na podstawie tekstu autorstwa Katarzyny Wójcik-Brylskiej, Douli z DoulaSERVICE
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)