POLECAMY

Jak pomyślnie realizować cele?

Jeśli masz problemy z organizacją czasu lub nie wiesz, jak zdefiniować swoje cele, przeczytaj.

Przede wszystkim staraj się myśleć za pomocą celów, nie marzeń. Zamień abstrakcyjne marzenia na możliwe do wyobrażenia cele – sukces bowiem polega nie na założeniu, że kiedyś wykonamy ogromny, ale nierealny pomysł, ale na codziennej, skutecznej realizacji planu, który jest możliwy do wykonania. Po pierwsze, uwierz w to, że jest to możliwe do zrobienia.

Po drugie, podziel swój plan (półroczny, czy kilkuletni) na mniejsze okresy czasu, w których wykonasz konkretne zadania. Jeśli masz coś do zrobienia dzisiaj, nie odkładaj tego na jutro. Pamiętaj, że nie da się robić kilku rzeczy w jednej chwili. Dokończ jedną sprawę i weź się za następną. Zniknie wrażenie natłoku obowiązków a ty poczujesz wielką satysfakcję – bo zobaczysz rezultaty swojej pracy.

Jeśli wciąż masz problem z ustaleniem, co jest najważniejsze w danym momencie, podziel kartkę na 4 części. U góry po lewej zapisz zadania ważne i pilne, u góry po prawej – ważne, mało pilne, na dole po lewej – mało ważne, ale pilne, a na dole po prawej – mało ważne i mało pilne (ale jednak do zrobienia). Nie żałuj czasu poświęconego na wypełnienie tego planu. Dzięki niemu w prosty sposób zorganizujesz sobie pracę. Górny, lewy róg kartki to to, czym powinieneś się zająć w pierwszej kolejności. Do dzieła!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)