Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Zbliżają się wakacje i najwyższy czas rozejrzeć się za ciekawymi propozycjami wypoczynku dla naszych pociech. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wysłać dziecko na wakacje, zobacz nasze propozycje spędzenia czasu u babci, na koloniach, obozach tematycznych w Polsce i za granicą oraz w rodzinnym mieście.

Zbliżają się wakacje i najwyższy czas rozejrzeć się za ciekawymi propozycjami wypoczynku dla naszych pociech. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wysłać dziecko na wakacje, zobacz nasze propozycje spędzenia czasu u babci, na koloniach, obozach tematycznych w Polsce i za granicą oraz w rodzinnym mieście.

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Fot. foto.edipresse.pl

Tatry czy nadbałtyckie plaże? A może Rzym, Wenecja, albo piłkarskie emocje w Barcelonie? A może rodzinnie u babci? Planuj i rezerwuj już teraz, póki oferta jest na tyle bogata, że pozostawia jakiś wybór. Pamiętaj jednak, by wakacje były dla dziecka niewymuszoną przyjemnością i by wśród wielu atrakcji nie zabrakło czasu na odrobinę luzu, kiedy będzie mogło dłużej pospać i porobić to na co ma ochotę.

 

Na kolonię

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Fot. foto.edipresse.pl

Kolonie są jedną z najpopularniejszych form wypoczynku dla dzieci. Najczęściej decydują się na nie rodzice, którzy w czasie wakacji muszą pracować i nie mogą wyjechać na wspólne wczasy. Część z nich wysyła dzieci na kolonię, by nauczyć je samodzielności. Pobyt na kolonii może zmienić zachowanie dziecka - wyjazd bez mamy i taty to przyspieszony kurs życia. Dziecko musi zadbać o higienę, ubrać się odpowiednio do pogody, kontrolować swoje wydatki dysponując swoim kieszonkowym. Uczy się także rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami i dzielić się z nimi tym, co dotąd było tylko jego, a także uczy się panowania nad emocjami: smutkiem, tęsknotą za rodzicami.

Na kolonie wyjechać już mogą dzieci w wieku od 7 roku życia. Najlepiej, by małe 7-10- letnie dzieci wysyłać na krótsze, nie dłuższe niż 2-tygodniowe wyjazdy do kurortów w Polsce. Jest to bardzo ważne, by w razie nie poradzenia sobie z tęsknotą możliwy był powrót do domu.

Ofert wyjazdów kolonijnych jest bardzo wiele. Można zdecydować się na wyjazd z zakładu pracy lub biura podróży. Wybór mają zarówno ci rodzice, którzy chcieliby żeby ich pociechy wypoczywały aktywnie, jak i ci którzy zaplanują dla dzieci wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Organizatorzy prześcigają się w pomysłach na konkursy i sposoby zagospodarowania dzieciom wakacyjnej laby.

Koszt 2-tygodniowej koloni z wyżywieniem i zwiedzaniem wynosi około 1000 zł.

 

Na obóz

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Fot. foto.edipresse.pl

Obozy różnią się od kolonii tym, że są tematyczne: sportowe, językowe, konne, wędrowne. Obecnie bardzo popularne stają się obozy zagraniczne. Oferty wypoczynku za granicą przygotowane są przede wszystkim z myślą o starszych dzieciach – od 10 lub od 14 roku życia. Rodzice, którzy chcieliby zagwarantować swoim pociechom niezapomniane przeżycia i piękną pogodę za granicą mają w czym wybierać. I wcale nie muszą wydać dużo więcej niż, ci którzy zaplanują dzieciom wypoczynek w kraju. Ceny 10-dniowych obozów młodzieżowych w Polsce zaczynają się od 1449 zł za osobę. Tymczasem tyle samo lub niewiele więcej zapłacimy za wypoczynek młodzieży w Bułgarii (ok. 1490 zł) czy Grecji (1599 zł).

Droższe są zagraniczne obozy tematyczne, gdzie dzieci nabywają nowych umiejętności. Na przykład dla młodzieży od 14 do 18 lat biuro Fun Club proponuje obóz piłkarsko-sportowy w Hiszpanii. Za 11 dni wypoczynku, wycieczkę do Barcelony na Stadion Camp Nou oraz do centrum treningowego FC Barcelona zapłacić trzeba ok. 2249 zł. W programie codzienne treningi piłkarskie mające na celu doskonalenie umiejętności technicznych i koordynacji ruchowej.

Z kolei do Chorwacji mogą wybrać się miłośnicy windsurfingu. 11-dniowy obóz windsurfingowy kosztuje ok. 2425 zł. W cenę wliczony jest kurs windsurfingowy dla początkujących obejmujący 6-dniowy cykl szkolenia po 2 godziny dziennie zajęć na wodzie w grupach 5-8 osobowych z instruktorem oraz 2 godziny zajęć teoretycznych.

Ci, którzy czas wakacji chcą wykorzystać na naukę mogą skorzystać z oferty np. biura Almatur i wybrać się na intensywny kurs niemieckiego w Berlinie. Oferta przeznaczona jest dla młodzieży od 12 roku życia, a za dwutygodniowy wypoczynek połączony z nauką zapłacić trzeba od 2549 zł za osobę.

Rodzice, którzy wolą mieć swoje dzieci „pod ręką” i poszukują obozu w Polsce, również mogą znaleźć ciekawą ofertę wyjazdów tematycznych. Na przykład obóz piłkarski w Cetniewie koło Władysławowa. Za 10 dni wypoczynku połączonego z intensywnymi treningami rodzice zapłacą od 1549 zł za osobę.

W Poroninie zaś Almatur organizuje obóz taneczny. Mogą w nim wziąć udział już 7-letnie dzieci. Codzienne 5 godzin treningu, wędrówki górskie, szaleństwa w aquaparku i inne atrakcje – 10 dni kosztuje 1449 zł od osoby.

Z kolei dzieci, które kochają wodę mogą połączyć wypoczynek z kursem na Młodszego Ratownika WOPR. Obóz ratowniczy w Dąbkach dla dzieci od 10 roku życia kosztuje 1799 zł.

Źródło: Qtravel.pl

 

Do babci

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Fot. foto.edipresse.pl

Dzieci kochają wyjazdy do babci. Zamiast do egzotycznych krajów, nadmorskich kurortów czy na górskie szlaki zdecydowanie bardziej wolą pojechać na wakacje do naszej mamy. A jeśli mieszka na wsi – to dla nich największa atrakcja.

Nie ma się co dziwić, że wnuki chcą do nich jeździć. Babcie poświęcają wnukom 100% swojej uwagi. Nam zwykle brakuje na to czasu i siły. Babcia zwykle rozpieszcza dziecko. Nie ma powodu, by się temu sprzeciwiać. Rodzice są od wychowywania, dziadkowie od rozpieszczania – i taki układ dziecku wychodzi na zdrowie (nawet jeśli od czasu do czasu zje więcej słodyczy czy nie umyje zębów).

Wakacje u babci pozostawią wspomnienia na całe życie. Babcia ugotuje najlepiej na świecie, zabierze dziecko do lasu na jagody lub grzyby, nauczy plewić w ogródku i dbać o rośliny, pokaże jak szydełkować, zrobi wianek z kwiatów, pozwoli spać na sianie z psem.

Bliskość natury, czyste powietrze, zdrowe owoce i warzywa prosto z ogródka, mleko prosto od krowy, a przede wszystkim troska i miłość, którymi babcia obdarza swoje wnuczęta - to bez wątpienia największe zalety wakacji spędzonych u babci na wsi. A wszystko zupełnie za darmo!

 

W mieście

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Fot. foto.edipresse.pl

Nie wszystkich rodziców stać na to, by wysłać dziecko na kolonię lub obóz tematyczny. Nie wszyscy mogą też liczyć na pomoc dziadków. Oto kilka pomysłów gdzie dziecko może spędzić wakacje w mieście:
1. Zajęcia w Domu Kultury prowadzone przez animatorów: plastyczne, muzyczne, teatralne, ceramiczne, warsztaty artystyczne i wycieczki do pobliskich miejscowości;
2. Półkolonie: zajęcia przedpołudniowe organizowane zwykle w szkołach, przedszkolach lub świetlicach prowadzone są przez nauczycieli. Urządzane są warsztaty plastyczne, lekcje gry w ping ponga, wyjścia na basen, zajęcia teatralne, muzyczne, informatyczne, internetowe, dziennikarskie, kulinarne, turnieje sportowe, konkursy, quizy, dyskoteki, grupowe zajęcia socjoterapeutyczne, wyjścia do zoo, na spacery, na rolki, wycieczki rowerowe i gry terenowe;
3. Wycieczka po mieście własnym lub pobliskim. Można pokazać dziecku zabytki, przejść się do muzeum. Maluchy będą się cieszyć, że zapracowani rodzice coś z nimi robią;
4. Wyjście na basen;
5. Wyście do kina lub Aquaparku;
6. Wyjazd na piknik za miasto;
7. Wycieczka rowerowa;
8. Wypad nad pobliskie jezioro i np. popływanie wodnym rowerem.

Zaletą urlopu w domu jest to, że dziecko ma więcej luzu. Wakacje są po to, by głowa trochę odpoczęła, a kursy językowe na obozach na pewno temu nie sprzyjają. Dziecko może dłużej pospać i robić to na co ma ochotę. Zwykle samo znajduje sobie zabawę, biega po podwórku lub gra na komputerze rekompensując sobie w ten sposób miesiące dyscypliny i nauki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (21)
/6 miesięcy temu
Półkolonie są dobrym rozwiązaniem na wakacje dla dziecka. Akademia Nauki organizuje w Warszawie w te wakacje dwie - 'Tytus Romek i Atomek' i 'Porozmawiajmy o emocjach'. tematyka ciekawa, sama wysyłam swoje dzieci na ta pierwszą.
/8 miesięcy temu
Warto zdecydować się na obóz sportowy. My wybraliśmy rok temu klub sportowy Alpino w Katowicach, który zapewnił naszemu dziecku bezpieczeństwo i dobrą zabawę podczas obozu.
/8 miesięcy temu
Jeżeli szukasz obozu na którym nauczy się zaradności i samodzielności a przy okazji pozna ciekawych ludzi pełnych pasji w swoim wieku, to zapraszam na obozy żeglarskie do Feniksa. Organizujemy je na Mazurach. Wcześniej przez lata prowadziłem obozy w Szekli aż w końcu nadszedł czas na własną Szkołę Żeglarstwa. Kameralne obozy z rodzinnym klimatem gdzie sternicy i sterniczki mają czas dla każdego i kochają swoją pracę ale przede wszystkim znają się na niej jak nikt inny. Komentarze na profilu Facebook mówią same za siebie :) zapraszam na feniks-mazury.pl Pozdrawiam Paweł
POKAŻ KOMENTARZE (18)