POLECAMY

Nastoletnia mama: gdzie szukać pomocy w opiece nad dzieckiem?

Młode mamy często nie wiedzą, jak zająć się maleństwem. Zobacz, gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji!
Nastoletnia mama: gdzie szukać pomocy w opiece nad dzieckiem? fot. Fotolia

Co robić, gdy dziecko pojawi się na świecie?

Jeśli nie uczestniczyłaś w zajęciach w szkole rodzenia to najlepszym wyjściem będzie wynajęcie douli, która pomoże ci w pierwszych dniach po powrocie do domu. Nie tylko nauczy cię poprawnej pielęgnacji dziecka ale także pomoże w odczytywaniu sygnałów jakie będzie wysyłać.

Inną możliwością jest skorzystanie z usług pielęgniarki środowiskowej, która ma obowiązek przyjść chociaż raz do twojego domu w pierwszych 3 dobach połogu.

Dalszą wiedzę o pielęgnacji i innych formach spędzania czasu z dzieckiem można nabyć na różnego rodzaju warsztatach organizowanych przez organizacje pozarządowe, a także podczas spotkań z innymi młodymi mamami.

Czy czerpać informację na temat dziecka z internetu?

Warto czytać publikowane na portalach związanych z macierzyństwem treści i odszukiwać recenzje książek. Jest w nich wiele pożytecznych informacji na temat opieki nad dzieckiem.

Co tak naprawdę powinnaś wiedzieć o opiece nad dzieckiem?

Nie ma na to żadnej reguły. Przede wszystkich warto jednak zadawać po prostu duuużo pytań. Jeśli nie chcesz rady od swoich rodziców czy innych bliskich, wykorzystaj spacery z dzieckiem, aby zawierać znajomości z innymi mamami, które mogą się podzielić z Tobą swoimi doświadczeniami w opiece nad dzieckiem.

Już niedługo zostaniesz mamą? Dowiedz się, jak poradzić sobie z problemami!


Dyskutuj i nie daj się zbyć, że to „babskie sprawy”. To są wasze WSPÓLNE sprawy i nic nie da uciekanie od tego tematu. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze specjalistą z DoulaSERVICE za pośrednictwem TELEFONU ZAUFANIA: 603-897-586

Więcej informacji o działalności DoulaSERVICE znajdziesz na www.doulaservice.pl


na podstawie tekstu autorstwa Katarzyny Wójcik-Brylskiej, Douli z DoulaSERVICE
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
mam 16 lat iiii, nie jestem w ciąży! :p