Dlaczego warto się uczyć zasad szybkiej nauki

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ w dzisiejszym bardzo szybko zmieniającym się świecie, musimy przyswajać coraz więcej informacji. A musimy za nimi nadążać, aby prawidłowo funkcjonować zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Dlaczego warto się uczyć zasad szybkiej nauki

Skąd wynika problem z przyswajaniem informacji? Aby odpowiedzieć sobie szczerze na to pytanie, należy cofnąć się do czasów naszego wczesnego dzieciństwa. Wtedy to właśnie, kiedy nasz umysł był na tyle chłonny, że przyjmował za pewnik wszystkie informacje, wytworzyły się w nas mechanizmy powodujące nasze aktualne problemy z uczeniem się. Po prostu, większość z nas nie potrafi w skuteczny sposób uczyć się, zapamiętywać oraz przypominać sobie „nauczonych” informacji.

Jak to zmienić? Rozwiązaniem jest poznanie zasad rządzących działaniem naszego umysłu, a następnie dostosowanie sposobu naszej nauki do tych zasad.

Jednym z takich naturalnych sposobów jest właśnie szybka nauka. Jest to nic innego, jak ogólny zbiór technik, metod i sposobów pozwalających na naukę zgodnie z zasadami funkcjonowania naszego mózgu. Podstawową częścią składową szybkiej nauki są techniki pamięciowe, zwane mnemotechnikami. Ich początek wywodzi się ze starożytnej Grecji, gdzie czczono „Mnemozynę” - boginię pamięci. Do ich rozwoju przyczynili się także starożytni Rzymianie. My dzisiaj możemy korzystać z tego dziedzictwa.

Szybka nauka, tak różna od formalnej, dobrze nam znanej edukacji, wymaga czasu. Czasu na przyswojenie sobie jej zasad, a następnie wytrenowanie odpowiedniego sposobu nauki. Nie przychodzi to łatwo, ale jest koniecznością.

Jeśli czujesz, że uczysz się coraz więcej i coraz dłużej, a w praktyce nic z tej całej nauki nie masz, to oznaka, że robisz to w bardzo nie odpowiedni sposób i powinieneś pomyśleć nad zastosowaniem metod szybkiej nauki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)