POLECAMY

Czym zachęca Zakopane?

Zimowa stolica Polski dla najmłodszych turystów przygotowała szereg atrakcji i ciekawych miejsc, w które bez obaw można zabrać swoją pociechę, aby odpowiednio spożytkowała zapasy energii. Zobacz, co oferuje Zakopane!
Czym zachęca Zakopane?

Lodowiska i kuligi w Zakopanem

W centrum miasta czynne są dwa lodowiska z wypożyczalnią sprzętu. Jazda na łyżwach w towarzystwie całej rodziny to wielka frajda dla każdego niezależnie od wieku. Górale oferują przejazd saniami konnymi, a dla miłośników bardziej ekstremalnych form wypoczynku miasto przygotowało Snowdoo Academy Zakopane - przejażdżkę skuterem śnieżnym przez podhalańskie lasy i pola.

Atrakcje wodne w Zakopanem

Jednym z ciekawszych miejsc niezależnie od pogody jest Aquapark, który swoim gościom oferuje liczne wodne atrakcje. Dla fanów pływania przygotowano basen z trzema torami pływackimi oraz z biczami wodnymi w części rekreacyjnej. Położony wewnątrz budynku basen rekreacyjny stanowi idealne miejsce wypoczynku dla całych rodzin - wyposażony jest w liczne urządzenie do hydromasażu: kaskady oraz leżanki podwodne. Jedną z atrakcji Aquaparku, która ucieszy zwłaszcza młodszych jego gości są rurowe zjeżdżalnie wodne - czerwona (106m długości, wysokości 12m, prędkość max 26 km/h) oraz zielona (166,5m długości, 16,7m wysokości, a prędkość max to 26km/h). Oprócz nich na terenie Aquaparku umieszczono również 3 mniejsze zjeżdżalnie.

Coś dla rodziców w Zakopanem

Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją będzie brodzik o temperaturze wody 33 stopni. Na terenie obiektu dostępne są również liczne sauny, restauracja, sklep z artykułami pływackimi, a także największa w Zakopanem kręgielnia.

Polecamy: Jak bawić się z dzieckiem deszczowe dni?

Na chwile zajrzyj o muzeum w Zakopanem

Na zakończenie dnia Zakopane oferuje spokojniejszą formę odpoczynku w postaci muzeum im. Kornela Makuszyńskiego, autora kultowego Koziołka Matołka, ale także takich poczytnych dzieł, jak „Szatan z siódmej klasy” czy „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

Placówka ta jest jednym z oddziałów Muzeum Tatrzańskiego, mieści się w zbudowanej w latach 30 – tych XX wieku w stylu, zwanym funkcjonalizmem willi „Opolanka” na ul. Tetmajera 15, gdzie pisarz mieszkał przez ostatnie osiem lat swojego życia.

Czytaj także: Gdzie się wybrać z dziećmi na ferie zimowe?

Pamiętaj o Parku w Zakopanem

Należy pamiętać, że całe Tatry - zarówno polska, jak i słowacka część objęte są obszarem parku narodowego. Po polskiej stronie jest to Tatrzański Park Narodowy (TPN), a po słowackiej stronie Tatranský Národný Park (TANAP).

Dla turystów oznacza to bezwzględny zakaz poruszania się poza znakowanymi szlakami oraz konieczność przestrzegania szeregu nakazów. Nie wolno więc zakłócać ciszy, zrywać roślin, płoszyć zwierząt i rozpalać ognisk. Na teren TPN nie wolno również wprowadzać psów.

Polskie Tatry otwarte są dla turystów przez cały rok bez względu na panujące warunki pogodowe. Niezależnie od preferowanego wypoczynku z pewnością na Podhalu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz stronę Eksperta: www.wakacjezdzieckiem.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Znacznie bardziej polecam okolice Zakopanego niż samo Zakopane - za dużo ludzi jak dla mnie. Murzasichle np. są bardzo dobrą alternatywą, dobra baza noclegowa (polecam sprawdzić np. hotel Kopieniec - śliczny, nowy, na poziomie, SPA, restauracja na miejscu). Zwłaszcza w ziemie czy w świeta wszelakie w Zakopcu ciezko wypoczac, przynajmniej ja mam z tym problemy. A z takiego Murzasichle wszędzie blisko, a okolica spokojna