POLECAMY

Czym właściwie jest szybka nauka

Szybka nauka, to generalnie zbiór zasad, metod, technik i sposobów na to, aby w szybszy i lepszy sposób przyswajając sobie nowe informacje, zapamiętywać je, a następnie przypominać sobie w żądanym momencie.
Czym właściwie jest szybka nauka

Podstawą szybkiej nauki są mnemotechniki, czyli techniki pamięciowe. Są to konkretne strategie postępowania z konkretnym rodzajem informacji. Aby sensownie zabrać się do szybkiej nauki, należy uświadomić sobie, że praktycznie każda mnemotechnika opiera się na takich samych podstawach, czyli na wyobraźni i skojarzeniach.

Ogólna zasada mówi, że aby szybko i skutecznie zapamiętać jakąś informację, należy ją w wyobraźni w określony sposób skojarzyć z czymś, co już wiemy, co już znamy. W jaki sposób? Utworzone skojarzenie musi być jak najbardziej absurdalne, czyli głupie, idiotyczne, śmieszne, dziwne, itp., a co ważniejsze, to skojarzenie musi być tworzone intuicyjne, gdyż tylko wtedy daje to gwarancję, iż takie skojarzenie będzie dla nas łatwe do wyobrażenia sobie.

Zauważ, że ucząc się czegoś nowego, te nowe informacje są dla Twojego mózgu abstrakcyjne. Nie wiążą się z niczym, co Twój umysł już zna. Dopiero, kiedy stworzysz takie powiązania za pomocą skojarzeń, nie dość, że te abstrakcyjne informacje przestaną być abstrakcyjne, to zaczniesz dostrzegać inne powiązania tych informacji, co sprawi, że będziesz w stanie umieścić je w swoim umyśle w pewnym zrozumiałym konspekcie, między znanymi już sobie informacjami. To wpłynie na to, że będziesz w większym stopniu rozumiał te informacje poprzez fakt zdawania sobie sprawy z ich powiązań z innymi informacjami, co także wpłynie – z kolei - na zwiększenie ich stopnia zrozumienia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)