POLECAMY

Czy wiesz, o czym należy pamiętać, wysyłając dziecko do przedszkola?

Wysłanie dziecka do przedszkola wymaga pewnego przygotowania zarówno ze strony dziecka jak i rodziców. Nowe otoczenie, nowi rówieśnicy, nowy porządek dnia, nowe obowiązki - dla dziecka jak i rodzica pierwszy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i stres, dlatego warto dobrze przygotować się na ten moment. Chciałabym podpowiedzieć rodzicom, na co zwrócić uwagę przed zgłoszeniem dziecka do przedszkola.
Czy wiesz, o czym należy pamiętać, wysyłając dziecko do przedszkola?

Wybór przedszkola jest bardzo ważnym elementem na edukacyjnej drodze rozwoju naszego dziecka. Przy jego wyborze najczęstszym kryterium jest wysokość czesnego, na które składa się opłata stała, stawka żywieniowa i opłata na komitet rodzicielski. Jej wysokość może się zwiększyć, jeżeli zapiszemy dziecko na zajęcia dodatkowe i zechcemy je ubezpieczyć. Zwracając uwagę na wysokość czesnego powinniśmy zwrócić uwagę na to, co placówka zapewnia dzieciom w ramach opłat.

Kwestie żywieniowe. Gdy zapisujemy dziecko do przedszkola ważne jest by zajrzeć do kuchni i zobaczyć, jaki w niej panuje porządek. Warto zapoznać się z jadłospisem (szczególną uwagę na to powinni zwracać rodzice alergików). Warto też pamiętać na przyszłość żeby zgłaszać nieobecność dziecka w przedszkolu, ponieważ posiłki są przygotowywane dla określonej liczby dzieci i w związku z tym możemy liczyć na odliczenie opłaty za te posiłki w przyszłym miesiącu.

Dowiedz się ile dzieci jest w grupie zajęciowej. Jest to istotne dla rozwoju Twojego dziecka- im więcej dzieci przypada na jednego opiekuna, tym ciężej jest mu nad nimi zapanować i przekazać wiedzę. Przy dużej grupie opiekunowie mogą poświęcić poszczególnym dzieciom mniej czasu.

Sprawdź, jakie zajęcia dodatkowe proponuje przedszkole. Do najczęściej spotykanych należą: nauka języka obcego, nauka tańca, zajęcia plastyczne, muzyczne itp. Dają one dziecku szanse na szybszy rozwój naukowy w przeszłości. Ich wybór warto przedyskutować dzieckiem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)