POLECAMY

Czy wiesz jaka jest historia SMS?

SMS to skrót angielskiego znaczenia:Short Message Service, czyli po polsku usługa przesyłania krótkich wiadomości tekstowych. Usługa ta jest bardzo młodym zjawiskiem, bo użyto jej po raz pierwszy 18 lat temu, a dokładnie 3 grudnia 1992 roku
Czy wiesz jaka jest historia SMS?

Pierwszego sms wysłał Neil Papworth z Wielkiej Brytanii. Twórca sms, pracownik Vodafone, największej na świecie firmy zajmującej się usługami telekomunikacyjnymi, składał w nim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia swoim kolegom.

Pierwotnie, usługa ta miała być jedynie przydatna do informowania klientów o awarii sieci, zmianach w cenniku operatora itp. W związku z tym, że na początku, nie było możliwości wysyłania czy odbierania sms z innej sieci, Neil Papworth nigdy nie myślał, że sms będzie tak powszechna formą komunikacji między ludzkiej.

A jak myślicie kim najczęściej byli klienci tej usługi? Oczywiście, że młodzież. I to w sumie dla nich powstała możliwość wysyłania już sms do innych sieci. Tak jak z każdą nowością, jeszcze nie przyzwyczajeni ludzie zastanawiają się, po co powstała taka usługa i po co z niej korzystać jak można dzwonić ile się chce. Ale sami widzicie, że już nawet nasi dziadkowie uczą się pisać sms a niektórym idzie to wyjątkowo sprawnie:)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)