POLECAMY

Czy wiesz jak znaleźć stancję?

Pierwszy rok dla studentów którzy nie mieszkają w mieście w którym rozpoczynają studia jest ciężki. Wiążę się to miedzy innymi z odnalezieniem stancji, pokoju lub kawalerki, którą mogliby wynająć na rok akademicki. Jak się okazuje nie jest to proste.

Na początku pierwszoroczni studenci powinni poszukać wśród znajomych osób, które będą się kształcić na tej samej uczelni lub wcześniej umówią się z nimi na wspólny wynajem mieszkania. Dzięki temu unikniecie szukania współlokatora wśród obcych osób, które mogą być niepewne i sprawiać problemy.

Kiedy już określicie liczbę lokatorów, warto zastanowić się nad metrażem i ilością pokojów w mieszkaniu, aby uniknąć zbytniego ścisku oraz mieć komfort nauki. Często w ogłoszeniach wynajmujący określa maksymalną liczbę lokatorów.

Na podstawie tych informacji łatwo wyszukać ogłoszenia z interesującymi nas mieszkaniami. Możemy je odnaleźć w internecie na odpowiednich portalach takich jak : www.twojastancja.pl, www.mieszkania-studenckie.pl , lub w gazetach z codziennymi ogłoszeniami. Warto dzwonić i sprawdzać ogłoszenia, ponieważ często są one nie aktualne bądź właściciel mieszkania nie wynajmuje go studentom. Po wybraniu ogłoszeń należy umówić się z wynajmującym aby obejrzeć mieszkanie. Nie warto pochopnie podejmować decyzji, ponieważ mieszkanie może się okazać bardzo drogie w utrzymaniu.

Wybierając mieszkanie zwróć uwagę na typ ogrzewania, wysokość czynszu, co się wlicza w czynsz, czy mieszkanie ma dostęp do internetu, kablówki oraz wysokość kaucji. Ponieważ w przypadku mocnej zimy ogrzewanie gazowe może okazać się bardzo drogie co znacznie zwiększy koszty ogrzewania mieszkania oraz wody.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)