Czy wiesz jak znaleźć stancję?

Pierwszy rok dla studentów którzy nie mieszkają w mieście w którym rozpoczynają studia jest ciężki. Wiążę się to miedzy innymi z odnalezieniem stancji, pokoju lub kawalerki, którą mogliby wynająć na rok akademicki. Jak się okazuje nie jest to proste.
/ 03.09.2010 16:08

Na początku pierwszoroczni studenci powinni poszukać wśród znajomych osób, które będą się kształcić na tej samej uczelni lub wcześniej umówią się z nimi na wspólny wynajem mieszkania. Dzięki temu unikniecie szukania współlokatora wśród obcych osób, które mogą być niepewne i sprawiać problemy.

Kiedy już określicie liczbę lokatorów, warto zastanowić się nad metrażem i ilością pokojów w mieszkaniu, aby uniknąć zbytniego ścisku oraz mieć komfort nauki. Często w ogłoszeniach wynajmujący określa maksymalną liczbę lokatorów.

Na podstawie tych informacji łatwo wyszukać ogłoszenia z interesującymi nas mieszkaniami. Możemy je odnaleźć w internecie na odpowiednich portalach takich jak : www.twojastancja.pl, www.mieszkania-studenckie.pl , lub w gazetach z codziennymi ogłoszeniami. Warto dzwonić i sprawdzać ogłoszenia, ponieważ często są one nie aktualne bądź właściciel mieszkania nie wynajmuje go studentom. Po wybraniu ogłoszeń należy umówić się z wynajmującym aby obejrzeć mieszkanie. Nie warto pochopnie podejmować decyzji, ponieważ mieszkanie może się okazać bardzo drogie w utrzymaniu.

Wybierając mieszkanie zwróć uwagę na typ ogrzewania, wysokość czynszu, co się wlicza w czynsz, czy mieszkanie ma dostęp do internetu, kablówki oraz wysokość kaucji. Ponieważ w przypadku mocnej zimy ogrzewanie gazowe może okazać się bardzo drogie co znacznie zwiększy koszty ogrzewania mieszkania oraz wody.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)