Czy wiesz jak zmotywować swoje dziecko do nauki?

Motywacja jest chyba jednym z najważniejszych czynników, które wspomagają uczenie się. Nie trzeba umieć szybko czytać, stosować mnemotechniki, wystarczy mieć silną motywację.
/ 25.09.2010 11:10

Pierwszą i chyba najbardziej znaną techniką motywacyjną będą nagrody. Jeśli powiesz dziecku np. "Dostaniesz 5 ze sprawdzianu, a ja kupię ci 0.5 kg słodyczy/zwiększę kieszonkowe/zabiorę na wycieczkę" to na 99% dostanie tą piątkę. Pamiętaj, aby wybierać rzeczy na których dziecku naprawdę zależy inaczej nie osiągniesz rezultatu.

Następnym celem będzie napisanie dziecku, co zdobędzie dzięki temu, że będzie się szybko uczyło. Na przykład musisz powiedziesz, że będzie bogate, że będzie mogło robić co chce (np. wyjechać na wycieczkę dookoła świata itp. Pamiętaj by dobrze mu wytłumaczyć na czym będzie to wszystko polegało.

Pamiętaj o kardynalnej zasadzie: zawsze wywiązuj się ze swoich postanowień. Gdy tego nie będziesz robił możesz nawet otrzymać efekt odwrotny do zamierzanego. Twoje dziecko może zrazić się do nauki. Np. uczyło się cały dzień, żeby dostać tą piątkę, dostało, a ty nie nagrodziłeś go.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)