POLECAMY

Czy wiesz jak zmobilizować dziecko do nauki dat?

Chcesz by twoje dziecko szybciej uczyło się dat? Jest na to mnóstwo sposobów, podam Ci kilka sprawdzonych.

Pokazuj dziecku na zegarku cyfrowym dane godziny i pytaj je, co się stało o dacie, którą widzi na wyświetlaczu. W taki sposób nie tylko nauczy się ono obsługiwania zegarka, a także łatwiej skojarzy sobie daty.

Sumuj liczby w datach i podawaj takie liczby dziecku prosząc by je rozwikłało. Oczywiście będzie mogło stworzyć ono wiele kombinacji z tych cyfr, ale tym samym będzie też mogło nauczyć sie większej ilości dat.

W widocznych dla dziecka miejscach przyklejaj karteczki z datami oraz podpisami, co dana data oznacza. Spotykając codziennie na swojej drodze takie karteczki dziecko będzie uczyło się mimowolnie wskazanych na nich dat.

Staraj się zwracać uwagę dziecka na obchody rocznicowe nie tylko tak popularnych świąt polskich, jak np. 3 Maja, ale też i zagranicznych, np. 4 lipca. W miarę możliwości staraj się zabierać dziecko do miejsc pamięci, wszędzie tam, gdzie są organizowane jakieś uroczystości odnośnie tych dat. Spotka nie z "żywą historią" nie tylko je może zainteresować, ale także i wiele nauczyć. Zwracaj też jego uwagę na święta rodzinne, takie jak urodziny czy imieniny członków rodziny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)