Czy wiesz jak zapisać dziecko do przedszkola?

Jeżeli pierwszy raz posyłasz swoje dziecko do przedszkola, zapewne zastanawiasz się jak je zapisać. Krok po kroku wyjaśniam co należy zrobić.
/ 09.09.2010 10:01

Często przedszkola organizują dni otwarte dla rodziców, aby można było się zapoznać z otoczeniem, w którym większość czasu będzie spędzała nasza pociecha. Dowiedz się jak najwięcej o programie zajęć, opiekunach, oceń warunki w jakich być może wkrótce będzie przebywało Twoje dziecko dziecko. Patrz w jakie pomoce naukowe i zabawki jest wyposażone przedszkole.

Żeby zapisać dziecko do przedszkola, musimy z danej placówki pobrać specjalną kartę zgłoszeniową dla naszej pociechy. Niektóre przedszkola posiadają swoje strony internetowe, z których można pobrać taki formularz.

Po dokładnym wypełnieniu formularza odnosimy go do wybranej przez nas placówki. Tam nas poinformują kiedy się dowiemy czy nasza pociecha została przyjęta do przedszkola. Musisz jednak liczyć się z odpowiedzią negatywną, zwłaszcza gdy składasz podanie późno, dlatego na wszelki wypadek złóż podania w różnych placówkach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)