POLECAMY

Czy wiesz jak zaliczyć egzamin?

Każdy student, poza opanowaniem danego zakresu wiedzy, musi także podejść do ustnego albo pisemnego egzaminu, co wiąże się z wykorzystywaniem przyswojonej wiedzy pod wpływem stresu i presji czasu. Jeżeli chcesz bez problemu zaliczyć to postępuj w następujący sposób:

Ucz się systematycznie i powtarzaj materiał, którego już się uczyłeś. Dzięki temu przyswoisz nie tylko znaczny zakres wiedzy, ale poprzez częste powtarzanie utrwalisz swoją wiedzę na długi czas i będziesz mógł z niej łatwiej korzystać, nawet, jeżeli będziesz pod wpływem stresu.

Przed egzaminem zrób sobie kilka godzin przerwy. Najlepiej poświęć ją na relaksujący spacer po parku. Dzięki temu twój mózg będzie mógł trochę odpocząć i potem będziesz miał mniejsze problemy z przypominaniem sobie tego, czego się uczyłeś.

Opanuj swój stres. Dopuszczalne powinno być tylko lekkie zdenerwowanie, które trochę wspomaga pracę mózgu. Natomiast paniczny strach wynikający ze stresu może ci tylko zaszkodzić przy wydobywaniu wiedzy z zakamarków twojej głowy.

Podczas egzaminu pisemnego przeprowadzaj selekcję wiedzy zanim przelejesz ją na papier. Jest to słuszne z tego powodu, że nie zdążysz napisać wszystkiego co wiesz, a poza tym wątpię, żeby jakikolwiek wykładowca chciał czytać to, co jego studentom przychodzi do głowy i niekoniecznie jest związane z tematem, na który piszesz.

Egzamin ustny przypomina pojedynek. W tym wypadku poza wiedzą ważny jest także twój wygląd i sposób wypowiadania się. Pamiętaj też o podstawowych wymogach kultury wobec egzaminującego. Zachowuj z nim kontakt wzrokowy i staraj się swoją wypowiedzią wciągnąć go w dyskusję.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)