Czy wiesz jak wybrać odpowiedni temat prezentacji maturalnej?

Każdy maturzysta na początku września wybiera temat prezentacji maturalnej. Jest to ważna decyzja, ponieważ od tematu, który wybierzesz może zależeć liczba otrzymanych punktów.
/ 05.09.2010 15:54

Po pierwsze i najważniejsze należy dokładnie przeczytać listę tematów. Zazwyczaj tematy w każdej szkole są inne, jednak niektóre mogą się powtarzać. Jeśli chcesz mieć swój indywidualny temat należy go zgłosić odpowiednio wcześniej i porozmawiać o tym z nauczycielem od języka polskiego. Jeśli uda ci się jest on wpisywany na ogólną szkolną listę tematów.

Tematy wiążą się z literaturą i sztuką. Możesz wybrać oklepane tematy związane z lekturami, motywami lub filmem. Są to zazwyczaj proste prezentacje, które możemy znaleźć w internecie lub dostać od starszych kolegów. Te prezentacje zazwyczaj są nudne dla komisji, ponieważ po raz setny słyszą te same prace i wymyślają coraz trudniejsze pytania.

Dlatego według mnie lepiej wybrać temat, który osobiście lubimy, który jest naszym hobby. Wiąże się z naszymi zainteresowaniami. Wtedy nawet nauka prezentacji jest szybka i przyjemna, zyskujemy dużo czasu. Komisja w takich przypadkach jest zainteresowana i dokładnie słucha tego co mówimy. Pytania często maja charakter dyskusyjny. Nauczyciele często dopytują o różne wątki związane z tematem z czystej ciekawości. Takie prezentacje mają szanse otrzymać maksymalną liczbę punktów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)