Czy wiesz jak wybrać dobra szkołę językową?

Kurs języka obcego to doskonała inwestycja we własny rozwój, a także zwiększenie swoich szans na rynku pracy. Przy wyborze odpowiedniej szkoły kieruj się kilkoma ważnymi zasadami.
/ 25.05.2010 13:54

Szukaj wśród szkół znanych na polskim i zagranicznym rynku, takich, które na przestrzeni lat wyrobiły sobie pewną renomę.

Cennym źródłem informacji są opinie Twoich znajomych, którzy w przeszłości korzystali z usług jednej ze szkół językowych. Z katalogów, ulotek i biuletynów informacyjnych nie dowiesz się o ewentualnych problemach i słabej skuteczności nauczania.

Pamiętaj, żeby sprawdzić czy wybrana przez Ciebie szkoła posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Instytucją, która ocenia skuteczność i profesjonalizm tego typu szkół jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego – w skrócie PASE. Prowadzi ona bezpośrednie inspekcje, mające na celu rzetelne ocenienie działalności danej szkoły pod wieloma względami.

Innym dowodem potwierdzającym jakość i profesjonalizm danej szkoły jest zrzeszenie w Quality English lub jej akredytacja przez Ministra Edukacji Narodowej.

Wybierz się sam do interesującej Cię placówki i dowiedz się czy szkoła udostępnia uczniom czytelnie dla słuchaczy, bibliotekę oraz czy umożliwia bezpośrednie konsultacje z lektorem. Sprawdź czy pracujący tam nauczyciele posiadają odpowiednie kwalifikacje. Sprawdź ile osób liczy pojedyncza grupa, najlepiej, aby było ich nie więcej niż 10 osób.

Jeśli już dokonałeś wyboru dopytaj się czy przysługują Ci jakieś zniżki czesnego np.: studencka lub szkolna.