Czy wiesz jak uczyć się historii nie znając żadnych specjalnych mnemotechnik?

Historia to powiedziałbym nauka dla ludzi z "dobrą pamięcią". Oczywiście moim zdaniem, jako adepta szybkiej nauki, to stwierdzenie jest błędne.
/ 25.09.2010 20:23

A więc nauka historii składa się nauki dat i nauki faktów. Daty (akurat moim zdaniem) nie są trudne do wyuczenia. Jeśli uważasz odwrotnie powinieneś zastosować ŁMS. Niedługo zamieszczę opis tej metody w poradach. Przejdźmy więc do sedna sprawy.

Aby nauczyć się wszystkich wydarzeń proponuję Ci dwa metody. Pierwsza to zobaczenie oczami wyobraźni właśnie tych faktów. Już kilkukrotne powtórzenie tej czynności sprawi, że będziemy nauczeni.

Druga metoda to narysowanie mapy myśli. Mapy myśli to taka nietypowa mnemotechnika, więc uważam, że mogę ją tu przedstawić. A więc w skrócie: na środku kartki piszemy temat od którego odchodzą gałęzie poboczne. Z tych wychodzą kolejne itd. Na linijce piszemy tylko jedno słowo, stosujemy kolory, rysujemy symbole, obrazki. Jeśli artykuł spodobał się nagrodź gwiazdkami. Jeśli chcesz się jeszcze coś dowiedzieć pisz na damianjnc@gmail.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.11.2012 19:38
Fajne sposoby, ale dla mnie nieskuteczne , a co do dobrej pamięci to się nie zgodzę bo ja mam akurat ( z wszystkiego oprócz histori i wosu pamiętam prawie wszystko z lekcji ) a z histori kompletnie nic . xd
/13.04.2011 10:11
Witam Zastosowałam się do rad i naprawdę do egzaminu łatwiej było się przygotować !!! Dzięki wielkie ! Pozdrawiam.