POLECAMY

Czy wiesz jak uczyć małe dziecko angielskiego?

Nie musisz mieć zdanych żadnych egzaminów z angielskiego żeby nauczyć swoje dziecko prostych słów. Oto sposoby jak zrobić to podczas zabawy.

Z kolorowego bloku technicznego wytnij kształt, żeby zrobić kostkę do gry o wymiarach 6x6 cm. Na każdej kratce narysuj mazakiem, lub wydrukuj z internetu różne zwierzątka. Może to być konik, pies, kot, gęś, krówka i rybka. Rzucając z dzieckiem kostką powtarzajcie nazwy zwierzęcia które akurat wypadnie.

Na starym wiatraczku zamocuj wycięte z kartonu duże koło podzielone na kilka części z kolorami. Niech to będą te najprostsze - żółty, czerwony, niebieski, zielony, biały itd. Dodatkowo umieść strzałkę, która wskazywała będzie różne barwy. Niech dziecko kręci wiatrakiem, a kiedy się zatrzyma powtarzajcie nazwę koloru.

W ten sposób można wymyślić wiele innych zabaw połączonych z nauką. W święta można wyciąć choinkę z papieru i bombki, dzwonki, świece i aniołki, i uczyć dziecko tych nazw wieszając je na sztuczne drzewko, albo liczenia, bawiąc się w sklep, warzyw przy obiedzie, a owoców przy podwieczorku. Dziecko będzie traktowało te czynności jak zabawę, a przy okazji mimowolnie nauczy się podstawowych słówek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
fajnym pomysłem jest też wtrącanie angielskich słówek przy uczeniu polskich zwrotów ;) widziałem taki sposób na własne oczy... to wszystko jest dobre na początku, potem warto wysłać dziecko na specjalny kurs... bo sami już tak dobrze go nie nauczymy. Np szkoła AXON ma kursy dla dzieci, używają multimedii, co pozwala skupić uwagę dzieci na nauce ;P