Czy wiesz jak sprzedać książki?

Kiedy kończy się rok szkolny, zostaje nam wiele niepotrzebnych książek. Zaśmiecają nasze pułki i biurka, dlatego warto je sprzedać, by zyskać kilka dodatkowych złotych na wakacje lub wymienić ja na inne książki.
/ 05.09.2010 16:20

Pierwszy najczęstszy sposób to sprzedanie książek w antykwariatach. Nie zarobimy na tym najlepiej, jednak istnieje możliwość wymiany książek na te które aktualnie potrzebujemy.

Kolejny sposób to sprzedaż przez internet, np: Allegro.pl. Ten sposób jest korzystny ponieważ możesz znaleźć odbiorców na terenie całego kraju. Ma jednak wiele minusów. Między innymi opłata za zamieszczenie oferty, oraz monitorowanie przebiegu np. licytacji. Kolejny problem stanowi wysłanie książek.

Trzeci i zarazem najlepszy sposób to kiermasze szkolne. Prawie wszystkie szkoły na początku roku organizują kiermasz na których można sprzedać książki młodszym rocznikom. Ma to wiele plusów, ten sam profil na którym jesteśmy może odkupić od nas cały zestaw książek. Dodatkowo więcej zarobimy niż, np sprzedaż w antykwariatach ponieważ sprzedajemy książki bezpośrednio klientowi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)