POLECAMY

Czy wiesz jak skutecznie uczyć się języków?

Język obcy jest specyficznym przedmiotem i podczas nauki należy stosować innych metod niż tych, które wykorzystujemy podczas przyswajania materiału z historii czy matematyki.
Czy wiesz jak skutecznie uczyć się języków? fot. Czy.wieszjak.pl

Pamiętaj, aby uczyć się przede wszystkim ze zrozumieniem. Materiał wykuty na pamięć jest o wiele mniej trwały, w związku, z czym szybko ulatuje z naszej pamięci. Nowe informacje kojarz i porównuj z wcześniej już przyswojonym.

Nauka języka obcego to żmudna i wcale nie taka łatwa praca. Od uczącego się wymaga cierpliwości, systematyczności i pilności. Nowe informacje muszą być ciągle powtarzane, w przeciwnym razie szybko je zapomnimy.

Podczas nauki słówek, zwrotów czy idiomów staraj się je odnosić do konkretnej sytuacji. Z ich wykorzystaniem buduj dialogi i scenki.

Bez odpowiedniej motywacji nawet osoba mająca talent do nauki języków obcych, nie osiągnie wystarczająco wysokiego poziomu opanowania danego języka, dlatego bądź ambitny i wyznaczaj sobie coraz odleglejsze cele.

Wykorzystuj inne niż powtarzanie metody zapamiętywania np.: poprzez oglądanie ulubionego filmu w obcym języku, ale bez napisów lub polskiego lektora. Słuchaj ukochanej muzyki tłumacząc i analizując teksty piosenek. Takie informacje z racji tego, że się tym interesujesz zostaną lepiej zapamiętane.

Dobrą metodą nauki języka są fiszki - metoda nauki słów polegająca na zapisaniu na jednej stronie karteczki słowa polskiego, a na drugiej - jego tłumaczenia wraz z fonetyką.Bardzo szybko się zapamiętujemy w taki sposób

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Zgadzam się z tym, ze dobra metodą są fiszki - można się uczyć z nich wszędzie. Inną metodą, która według mnie jest bardzo skuteczna jest nauka przez zabawę wtedy szybciej i z przyjemnością przyswaja się nowe informacje. Ostatnio nawet znalazłam w szkole francuskiego l’atelier de français naukę języka na warsztatach kulturalnych. :)